Скільки коштуватиме гривня наступного тижня: прогноз оптиміста і песиміста

На курс валют впливатимуть святкові настрої українців та політичні бурі в уряді та парламенті.

Цього тижня гривня пішла на поправку - минулого вона двічі наближалась впритул до 28 грн за долар. Крім того, Нацбанк зняв частину обмежень на ринку валюти. Тож тепер в один день можна купити доларів або євро не на три тисячі, як було, а на шість, йдеться в ефірі ТСН.Тиждень.

Без очікуваного кредиту МВФ гривня ще в січні почувала себе не надто добре. Друга половина лютого дала різкий стрибок долара. Найбільші позначки приходилися на піки політичної кризи в Україні - це незадовільна оцінка роботи уряду Яценюка і розвал коаліції, а отже - загроза так і не отримати чергову порцію позики від Міжнародного валютного фонду.

Зараз у політиці так само немає ясності, але березень для гривні видався кращим. Експерти пояснюють це надходженням валюти від експортерів-аграріїв та 300-мільйонним кредитом від Японії на економічні реформи.

ВідеоГривня цього тижня пішла на поправку

Водночас економісти розійшлися у прогнозах щодо курсу гривні на наступний тиждень. Керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман налаштований досить оптимістично. Він каже, що українці активно мінятимуть валюту на покупки квітів і подарунків, хоча політики можуть влаштувати нам і гривні чергову бурю.

"Три ключові події наступного тижня - святкові дні - 8 березня, що позитивно позначається на гривні. Друге - збереження активної позиції Нацбанку на валютному ринку - розкачку він гасить. Третє, найбільш важливе, - це продовження політичного трилера. Щось у цьому плані погіршиться, але я прогнозую, що гривня залишиться в коридорі 26-28 за долар", - сказав Найман.

У свою чергу виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко є переконаним песимістом.

"Гривня перебуватиме під серйозним тиском. Політична криза в країні присутня - співпраця з МВФ відсутня. Експортери продали свою виручку вже минулого і позаминулого тижня, тому припливу валюти в країну не буде. Серйозних коливань можна очікувати протягом наступних двох-трьох тижнів", - зауважив Устенко.

Тож песиміст твердить: гривня падатиме й далі. А оптиміст переконаний - валютний ринок заспокоївся. Принаймні, на найближчі дні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: