Скільки Україна втратила через карантин вихідного дня і чи може локдаун обвалити економіку — НБУ

Дата публікації
Перегляди
1191
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Скільки Україна втратила через карантин вихідного дня і чи може локдаун обвалити економіку — НБУ

Фото: УНІАН

У 3-му кварталі в Україні спостерігалося значне поліпшення споживчих настроїв.

Карантин вихідного дня не надто суттєво вплинув на економіку України. Обмеження призвели до втрати близько 0,2% ВВП, тобто майже 300 млн доларів. Але у разі введення локдауну економіка обвалиться на 5-6%.

Про це розповів заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб в інтерв'ю LIGA.net.

За його словами, якщо локдаун в Україні введуть у грудні, то економіка втратить більше, ніж очікували — 5-6% ВВП. 

Водночас Сологуб не впевнений, що локдаун уповільнить відновлення економіки в 2021 році. У третьому кварталі в Україні спостерігалося дуже серйозне поліпшення споживчих настроїв. Зростання роздрібного товарообігу було помітно завдяки туризму, придбанню нових авто, ринку нерухомості, ритейлу. 

"Чи збережуться споживчі настрої на такому ж рівні після другого локдауну — не знаю. Багато що залежить від того, як це вплине на епідеміологічні показники. Знову ж, ситуація з вірусом поки глобально не прояснилася. Спочатку всі говорили, що пандемія рішуче піде на спад влітку, потім робилася ставка на колективний імунітет, зараз гейм-чейнджером вважається вакцина.

Поки що ми очікуємо, що 2021 рік і в Україні, і в світі мине під знаком відновлення економіки. Наш прогноз зростання ВВП на 2021-й — 4,2%", — підсумував заступник очільника НБУ. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1191
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація