Скорочується будівництво квартир

Побоюючись обвалу цін на ринку житла, столичні будівельні компанії ухвалили рішення зменшити обсяги будівництва.


У першому кварталі поточного року в Києві було введено до експлуатації на 22% менше житла, ніж за аналогічний період минулого року. 

Президент Асоціації фахівців з нерухомості України Олександр Бондаренко здивований різкою і стрімкою реакцією будівельників. "Те, що пропозиція зменшиться, я прогнозував давно, оскільки пройшла зміна влади, і це об'єктивний процес. Але ніхто не чекав, що будівельники виявляться розумнішими і кардинально поміняють тактику продажу, щоби не допустити падіння попиту", - говорить він. 

Проте самі будівельники не визнають таємного наміру в падінні попиту і пов'язують його з випадковостями, пише "Дело". 

У профільному міністерстві обіцяють розібратися з причинами настільки низьких показників. 

"Ми реагуватимемо на такі показники. Зараз вирішуємо, як саме", - говорять у прес-службі нещодавно створеного Міністерства регіонального розвитку й будівництва. Там уважають, що пропозиція житла в країні зменшилася через зміну влади. Крім того, кажуть у міністерстві, компанії стикаються зі складнощами, пов'язаними з документацією щодо дозволу на будівництво, яку будівельникам доводиться отримувати в інших чиновників. 

Проте у відомстві також не заперечують, що в зниженні пропозиції не останню роль зіграли й самі будівельники, які таким чином намагаються збільшити попит на квартири. "Це може бути одним із чинників", - говорить прес-секретар міністерства Надія Петруник. 

За даними компаній, що пропонують квадратні метри в столиці, ціни в новобудовах з початку літа знизилися в середньому на 1-2%. Крім того, з початку грудня продажі на первинному ринку житла не велися на 80 новобудовах. У такий спосіб будівельники намагалися підігріти попит, чекаючи зростання цін. У результаті фіксується падіння попиту і небажання купувати квартири, ціни яких вище середньоєвропейських. 

Це припущення підтверджують і аналітики. "Зараз практично немає попиту на житлі економ-класу, відповідно, будівельники перемикаються на торгову або елітну нерухомість", - уважає Олексій Некрасов, аналітик компанії Galt and Taggart Securities. 

За даними "Київ Житло-Інвест", середня вартість 1 квадратного метра житла економ-класу на первинному ринку складає 1701 доларів за квадратний метр. Наприкінці минулого року, зауважують у компанії, пропозиція на первинному ринку знизилася до нуля, проте це не призвело до падіння цін, як прогнозували аналітики. Як запевнив Петро Шилюк, президент холдингової компанії "Київміськбуд", обвалу не буде й найближчим часом. "Радше ціни продовжать рости відповідно до інфляції", - відзначив він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: