"Слабким" українським банкам загрожує банкрутство

Експерти прогнозують, що навіть допомога від Нацбанку не врятує більшість банків від банкрутства. І радять переводитися на обслуговування у "великі" банки.

Введення тимчасових адміністрацій Нацбанку не врятує від банкрутства слабкі фінансові установи, вважають експерти.

Нині в Україні працює 180 банків. Як прогнозує екс-міністр економіки України, колишній голова Держкомісії з регулювання фінпослуг Віктор Суслов, значна кількість із них збанкротує. За його словами, не в останню чергу через неефективну роботу НБУ.

"Зараз дозволяють залучати депозити людей тим банкам, які їх завідомо не виплатять. Варто пам’ятати, що фонд гарантування вкладів не виплатить вклади навіть по одному з банків, де введена тимчасова адміністрація. Оскільки в фонді лише 3 мільярди гривень, а в кожному з проблемних банків депозитів на 9 мільярдів", - стверджує Суслов.

Екс-міністр констатує, що деякі банківські установи навіть просять НБУ встановити тимчасові адміністрації, аби не видавати вкладникам депозити та "пересидіти" кризу.

Натомість усі проблемні банки зараз видають пенсії, стипендії та обслуговують поточні рахунки в обмеженому порядку. Аби убезпечити себе від фінансових проблем колишній керівник групи радників Нацбанку Віктор Лисицький радить українським пенсіонерам не зволікати та перевести обслуговування своєї пенсії в більш стабільні банківські установи.

"Треба йти в інші банки, де немає тимчасових адміністрацій, які великі, системні, знаходяться неподалік від дому, мають зручні банкомати. Просто треба написати заяву у Пенсійний фонд от і все", - зауважує Лисицький.

На сьогодні тимчасові адміністрації введені у восьми банках: "Надра", "Київ", "Національний кредит", "Причорномор`я", "Укрпромбанк", "Західінкомбанк", "Промінвестбанк", "Одеса-Банк". У фінустановах проблеми з видачею готівки, в тому числі зарплат та пенсій.

Читайте також:

Банківські кредити можуть бути відшкодовані державою

Долар стрімко йде вгору

Банки не дають пенсіонерам грошей

Проблемні банки в Україні: де і скільки грошей видають

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: