Словаччина подала в суд на "Газпром" через конфлікт з Україною

Словаччина стала єдиною країною, яка вимагає від "Газпрому" відшкодувати збитки через газовий конфлікт з Україною, що стався на початку 2009 року.

Словацька газова компанія Slovensky plynarensky priemysel (SPP) подала до міжнародного арбітражного суду в Парижі позов до "Газпрому", зажадавши від російського концерну відшкодувати збитки від транзитної кризи, "газової війни" Росії та України початку 2009 року.

Словаччина, зазначимо, стала єдиною країною, яка вимагала від "Газпрому" відшкодувати збитки.

Свої збитки через протистояння Росії та України словацька сторона вирішила ще в березні, направивши російським партнерам вимогу відшкодувати їх.

На початку січня 2009 року Словаччина, яка практично весь газ закуповує в Росії, стала однією з найбільш постраждалих від російсько-українського газового конфлікту країн. Після того як 7 січня російський сторона припинила транзит газу через Україну, у Словаччині ледь не вибухнула енергетична криза. Уряд країни навіть заявив, що має намір знову запустити атомну станцію "Ясловське-Богуніце", зупинка якої була однією з умов прийняття Словаччини до Євросоюзу.

За два тижні транзитної кризи країна недоотримала близько 300 мільйонів кубометрів газу на суму в 100 мільйонів доларів.

Незабаром після транзитної кризи про намір вимагати компенсації збитків заявила Болгарія, але позов так і не був поданий. Російські чиновники радили їй переадресувати свої претензії Україні.

У результаті SPP підписала договору про покупку 850 мільйонів кубометрів газу на рік з французької GDF Suez і німецької E. ON Ruhrgas. Обидві компанії є співвласниками SPP.

"Довгострокові контракти про диверсифікацію поставок з GDF Suez і E. ON Ruhrgas значно знижують залежність Словаччини від єдиного джерела природного газу. У разі непередбачених обставин ми зможемо забезпечити до п'ятої частини річного споживання газу, отримуючи його від інших джерел", - заявив тоді топ - менеджмент SPP.

Варто відзначити, що через територію Словаччини йде більше половини російського газового експорту до Західної Європи. У листопаді 2008 року "Газпром" і SPP підписали угоди, згідно з якими до 2028 року через Словаччину буде прокачано про більше трильйона кубометрів російського газу. При цьому сама Словаччина закупить 130 мільярдів кубометрів палива в Росії.

Читайте також:

Через "газову війну" з Україною Росія втратила мільярд доларів

Україна купить цього року 27 млрд кубометрів газу

В Росії готові підписати новий газовий контракт з Україною

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: