У "Слузі народу" та опозиції жорстко розкритикували банківський законопроєкт: що вони кажуть
УНІАН
  • Кількість коментарів 1
  • Кількість переглядів 5225

Депутатам не подобається законопроєкт, який дасть можливість Україні отримати необхідний транш від МВФ.

Низка депутатів від "Слуги народу", групи "За майбутнє" та від "Батьківщини" різко розкритикували банківський законопроєкт, який унеможливлює повернення виведених з ринку банків колишнім власникам. Однак критика цього законопроєкту не зупинила депутатів та 270 нардепів проголосували "за". Якщо не буде подань від народних депутатів щодо скасування результатів голосування або оскарження у Конституційному суді, то документ йде на підпис спікеру ВР Дмитру Разумкову та президенту Володимиру Зеленському.

Загалом критика найактивніше лунала з боку представників "Батьківщини". Юлія Тимошенко двічі виступала і пояснювала, чому документ не можна ухвалювати. Перед голосуванням вона заявила перед президентом України про намір нардепів її групи подати на розгляд цей документ суддям КСУ. 

Олександр Дубінський, "Слуга народу"

"Зараз відбувається дуже цікава річ, Голова національного банку прийшов до зали парламенту для того, щоб легалізувати все те, протягом цілих 5 років займалися грабунком країни. Національний банк - це інституція, яка протягом 6 років представлена людьми і фактично керується Валерією Гонтаревою, яка навіть не хоче з’являтися на допит до Генеральної прокуратури, людиною, яка знищила більше 100 банків і фактично пограбувала вкладників і бізнесменів приблизно на 500 млрд гривень. 

Зараз ми з вами стали свідками вимагання легалізувати всі ці дії, які відбувались під час цього пограбунку і представити роботу Національного банку, як таку, що сприяла відновленню української економіки. Це не так. Тому що всі дії Нацбанку, які відбувалися протягом останніх років були спрямовані на те, щоб окремі фінансові групи, транснаціональні корпорації та спекулянти заробляли гроші на українських боргах", - заявив він. 

За словами політика, український бюджет зараз буде виплачувати близько 350 млрд гривень в якості виплати за зовнішніми боргами. "Це приблизно в 200 разів більше ніж бюджет, який ми витрачаємо на відбудування доріг та медицину. Ми витрачаємо гроші на те, щоб фінансові спекулянти заробляли більші відсотки у всьому світі і у європейських державах, зокрема. Ми спостерігали з вами, як люди, які керують Національним банком, спочатку підняли курс від 12 до 40, потім опустили до 27 і пограбували вкладників вперше, у 14-15 роках, коли пан Смолій вже там працював. 

2019 року відбувалось те саме: курс гривні з 28 опустився до 24, хоча всі знали, що він має залишатися на місці. Таким чином вкладники і бізнес були пограбовані ще раз. Експортери втратили можливість заробляти на зовнішніх ринках, економіка ще більше охолола і це все наслідки роботи національного банку України, пана Смолія, пані Гонтаревої, яка досі дає йому вказівки, як керувати Нацбанком прямо з Лондону і інших людей, які зараз засіли в правлінні національного банку", - додав нардеп під час виступу на трибуні. 

"А зараз нам ще й запропонують ухвалити закон 2571-д, який дозволить з українського правового поля українські банки передати повністю під контроль зовнішньому управлінню і зробити це наддержавним структурним фінансовим підрозділом зовнішнього керування, який буде самостійно вирішувати, як буде розвиватися економіка України. Треба перейти до економічного націоналізму заради українських громадян, а не заради прибутків іноземних фінансових спекулянтів", - резюмував він.

«Фактично йдеться про експроприацію». З висновку Головного юридичного управління ВР щодо антибанківського законопроєкту....

Опубліковано Olga Vasilevskaya-Smagliuk Вівторок, 12 травня 2020 р.

Юлія Тимошенко, лідерка фракції "Батьківщина"

"Можливо, МВФ і "ляльководи" з глобального простору не знають, що після ухвалення цього закону він буде скасований в Конституційному суді як глибоко неконституційний. Цей закон нічого спільного з "ПриватБанком" не має. І я згадала один із публічних виступів керівника фракції "Слуга народу", який сказав: "Так, цей банківський закон антиконституційний, але його треба ухвалити, щоби отримати кредит МВФ". На що ви перетворюєте країну, чому ви дозволяєте топтати Конституцію України в обмін на закони, які прямо протирічать національним інтересам України, як цей так званий банківський закон?" - заявила вона. 

За словами Тимошенко, Національний банк щонайменше шостий рік не підпорядковується волі і національним інтересам української держави, а управління нібито здійснюється ззовні.

"Цим законом передбачається, що тепер Нацбанк не просто буде виведений за межі управління країни, а він ще буде виведений і за межі судової юрисдикції України. Тому що для НБУ рішення суду тепер вже не будуть законом. Управляють країною маріонетки, які не розуміють навіть, що вони роблять, і оголошують перемогами явні поразки України. Цей закон не проти "ПриватБанку", це маніпуляції для того, щоби легше легковірному народу впарити такі рішення. Цей закон прямо проти суверенітету України, тому що суверенітет України - це право українського народу управляти своєю державою. А в цьому законі український народ позбавляється права управляти НБУ і позбавляє Нацбанк конституційного обов’язку підпорядковуватися рішенню суду", - додала політикиня.

За словами нардепки, ще одним важливим моментом є те, що "антибанківський" закон нібито залишить безкарними посадовців, які "познущалися над 105 українськими банками, над середнім класом, у якого забрали все, що вони мали, через знищені банки".

"Фонд гарантування вкладів, який фактично вкрав майно середнього класу і роздав "своїм" за безцінь. І люди, які втратили свої заощадження внаслідок і на основі злочинної діяльності НБУ. І все залишиться безкарним, а люди без справедливості. Цей закон оголошує амністію тим, хто управляв НБУ, - Гонтаревій та Ко, тим, хто управляв Фондом гарантування вкладів, - Волошин та Ко. А людям не повернуть ані копійки, тому що все вже вкрадено", - зазначила Тимошенко.

Окремо вона повідомила, що її команда подала до ВР інший законопроєкт, "який реально справедливо розставляє всі крапки над "і". 

Віктор Бондар, група "За майбутнє"

"Ми з вами прослухали звіт голови Національного банку України і таке враження, що у нас сама найкраща банківська система у світі, найліпші банківські умови для населення і таке враження, що нічого не відбувалось останні 5-7 років. Національний банк так хоче протягнути цей закон, щоб зробити таку юридичну індульгенцію для Нацбанку", - заявив він під час виступу у Раді. 

Бондар заявив, що по суті, за законом 2571-д, Національний банк виводиться з системи державного управління України і виводиться з-під юрисдикції України.

"Я на комітеті задавав питання: не вірити ви українським судам, давайте пропишемо в яких судах можна судитися і рішення яких судів ви будете визнавати: Лондон, Брюссель, Стокгольм, які хочете. Вони проти. Бо одразу виповзуть збитки, які робилися. Друга частина стосується того, що Національний банк робить по відношенню до нашої економіки. Як він допомагає вийти з цієї кризии, я не почув відповіді Нацбанку, абсолютно ніякої відповіді нема", - додав він.

Нагадаємо, під час позачергового засідання 30 березня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який унеможливлює повернення виведених з ринку банків колишнім власникам. До другого читання депутати подали рекордні 16 тисяч поправок до законопроєкту. 6 тисяч поправок подав виключений зі "Слуги народу" нардеп Антон Поляков. Майже 2 тисячі поправок вніс очільник групи "За майбутнє" Віктор Бондар, майже 1800 поправок подав депутат від "Слуги народу" Дмитро Чорний та ще по 1600 поправок – нардепи від "Слуги народу" Ольга Василевська-Смаглюк та Олег Дунда.

Залиште свій коментар