"Смарт-холдинг" вже сьогодні може купити Regal Petroleum

Сьогодні повинна вирішитися доля британської нафтовидобувної компанії Regal Petroleum, чиї активи зосереджені в Україні.

Сьогодні повинна вирішитися доля британської нафтовидобувної компанії Regal Petroleum, чиї активи зосереджені в Україні.

Напередодні "Смарт-холдинг" Вадима Новінського заявив, що зробив остаточну пропозицію акціонерам і у них є всього один день для того, щоб прийняти або відхилити оферту на викуп контрольного пакету акцій компанії. Наступну пропозицію акціонери зможуть отримати не раніше ніж через півроку, пише "Коммерсант-Украина".

Відповідно до пропозиції "Смарт-холдингу" про викуп 70% акцій Regal Petroleum по 38 пенсів за акцію, угода буде закрита о 13-00 20 лютого. За даними ІК Concorde Capital, хоча пропозиція компанії відкрита для схвалення акціонерами до неділі, проте через вихідні останнім днем продажу фактично стане сьогоднішній. "На вихідних є технічний ризик зриву заявки, тому де-факто без ризику укласти угоду можна тільки в п'ятницю, і за п'ятницю угода має бути закрита", - говорить старший аналітик ІК "Трійка Діалог Україна" Сергій Невмержицький.

Нагадаємо, що раніше офіційна оферта компаній Heamoor і "Гео Альянс" підприємця Віктора Пінчука по купівлі акцій нафтогазової компанії Regal Petroleum була відкликана. Компанії відмовилися від купівлі, залишивши єдиним претендентом на Regal компанію Energees Investments Вадима Новінського. Рада директорів Regal Petroleum назвала нову пропозицію "Смарт-холдингу" вигіднішою, ніж схема зворотного поглинання, запропонована Heamoor і "Гео Альянсом".

Як зазначає видання, "Смарт-холдингу" необхідно акумулювати більше 50% голосуючих акцій. Як говорить Антоніна Давиденко з ІК Concorde Capital, сьогодні найбільшими власниками пакетів акцій Regal є "Ренесанс Капітал" (володіє 18,6% акцій), Investohills (16,2%) і Pope Asset Management (9,71%). "Дві з них, за неофіційною інформацією, вже домовилися про продаж своїх акцій "Смарт-холдингу", - говорить Давиденко. Джерело видання на інвестиційному ринку також підтвердило цю інформацію.

Сергій Невмержицький зазначає, що рух по цінних паперах Regal Petroleum дають підстави припустити, що "пропозиція "Смарт-груп" буде успішною".

Якщо пропозиція "Смарт-груп" не буде прийнята, "Гео Альянс" зможе подати свою пропозицію лише півроку, зазначає аналітик ІК Astrum Investments Management Ігор Білик. "Але Regal вже призупинила виробництво і не в змозі вирішити свої проблеми з ліцензіями. У компанії кожен місяць накопичуються збитки", - говорить Білик. Він нагадує, що Regal вже продала Chevron румунське родовище, щоб покрити збитки, і в майбутньому буде вимушена продати і єгипетські ліцензії.

Газета "Экономические известия", з посиланням на першого заступника гендиректора з розвитку і управління активами "Смарт-холдингу" Олексія Тимофєєва, відмічає швидке погіршення положення Regal Petroleum після припинення видобутку вуглеводнів в листопаді 2010 р. І вважає головною проблемою британської компанії можливе (до червня 2011 р.) анулювання ліцензій на розробку родовищ, що зробить проект нежиттєздатним.

"На даний момент продаж компанії стратегові, мабуть, єдиний спосіб вижити для Regal", - вважає Денис Саква з інвесткомпанії Dragon Capital.

Роберт Бенш (у 2004-07 рр. управляючий нафтогазовою компанією з активами в Україні Cardinal Resources) вважає, що "успіх Regal може забезпечити лише спільна робота досвідчених українських фахівців, досвідчених іноземних менеджерів, а також розширення можливостей компанії по доступу до західних ринків капіталу".

Інвестиційні аналітики позитивно оцінюють потенціал Regal, але пов'язують успіх її діяльності в основному з приходом нового інвестора, що має досвід успішного розвитку бізнесу в Україні і хороші зв'язки за кордоном. Передусім, на їх думку, має бути вирішене питання з Мінприроди про статус ліцензій на нафтогазові родовища.

"Дуже маловірогідно, щоб локальний гравець робив пропозицію про купівлю, не маючи упевненості в тому, що після угоди він зможе вирішити проблеми з ліцензіями. Рішення ж цих проблем приведе до росту капіталізації компанії",- заявив Володимир Нестеренко з BG Capital.

Західна преса оцінює перспективи майбутнього розвитку Regal Petroleum менш оптимістично. У сьогоднішній статті британської The Telegraph "Questor share tip: Sell Regal Petroleum" стверджується, що інвесторам краще продати акції цієї нафтогазової компанії і зафіксувати збитки. Газета пише, що "інвестиції в Україну украй ризиковані, що і демонструє недавня історія Regal - краще використати коштів для переконливіших інвестицій".

"Інвестори, які продовжують триматися за ці акції, повинні їх продати сьогодні, а не чекати, що станеться в майбутньому. У подібних ситуаціях великий ризик, що ситуація почне розвиватися в неправильному напрямку. Продавайте", - резюмує The Telegraph.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: