Сьогодні відбудуться газові переговори

У Москві відбудеться зустріч глави мінпаливенерго України Юрія Бойка та глави ВАТ" Газпром" Олексія Міллера.

У Москві сьогодні відбудеться робоча чергова зустріч міністра палива і енергетики України Юрія Бойка та глави ВАТ" Газпром" Олексія Міллера, вона пройде в центральному офісі газового холдингу.

Бойко Міллер
Юрій Бойко та Олексій Міллер (Фото: "Фокус")
Про це повідомили в управлінні інформації "Газпрому". Сторони продовжать переговори щодо врегулюванню газового боргу.

"8 жовтня в центральному офісі ВАТ "Газпром" планується проведення робочої зустрічі голови правління Міллера і Бойка, під час якої обговорюватиметься питання погашення заборгованості і співпраця в газовій сфері", - говориться в повідомленні.

За словами Бойка, "Газпром" має намір підписати протокол про перерозподіл на свою користь газу Rosukrenergo в українських підземних сховищах в рамках погашення боргу перед ним комерційних структур. Таким чином буде закрито 600 млн. дол. заборгованості, зазначив міністр. Він також підкреслив, що цей газ не призначався для внутрішнього споживання в Україні.

Бойко підтвердив, що боргу України перед "Газпромом", про який йшла мова в заяві російській корпорації 2 жовтня, не існує. За його словами, борг мають посередники - Rosukrenergo і "Укргазенерго". Проте, на думку міністра, і цей борг не є боргом як таким. "Це те, що лежить в сховищах, підприємства цей газ мають, але вони за нього не заплатили гроші "Газпрому" сьогодні. Вони, як правило, такі запаси продають восени, взимку, а потім виплачують кошти або беруть кредити і платять", - сказав Бойко.

У свою чергу перший віце-прем'єр російського уряду, голова ради директорів Газпрому Дмитро Медвєдєв заявив, що ціни на газ для України будуть справедливими і ринковими, і визначатися вони будуть відповідно до ринкового ціноутворення, що існує сьогодні.

Проте, як підкреслив Медвєдєв, питання ціни буде вирішено тоді, коли Росія отримає борг.

"Нашим партнерам пора звикнути до думки, що за газ треба платити. Платити вчасно і відповідно до укладених угод", - сказав він.

Медвєдєв переконаний, що питання ціни на паливо, яке постачається Україні не повинно провокувати політичних дискусій. "Це суто договірне, економічне питання". На його думку суперечки та істерики, які виникають з приводу договірної компанії щодо цін на газ, - незрозумілі.

За його словами, "Газпром - не бездонна діжка і не може закривати одні програми іншими. Якщо наші партнери нам не платять, то ми просто змушені шукати інші механізми фінансування. І це погано для бюджету такої великої компанії як Газпром".

Нагадаємо, 4 жовтня в центральному офісі ВАТ "Газпром" відбулася робоча зустріч Олексія Міллера та Юрія Бойка. Як повідомили в "Газпромі", сторони обговорили широке коло питань стратегічної співпраці в нафтовій і газовій сфері. Особливо були розглянуті питання, пов'язані з існуючою заборгованістю господарюючих суб'єктів України за постачання газу в 2007 р., підкреслили в "Газпромі".

На зустрічі досягнута домовленість, що діючий уряд України візьме під контроль вирішення вказаної проблеми, з метою погашення заборгованості до 1 листопада поточного року, зазначили в компанії.

Як повідомлялося, 2 жовтня "Газпром" направив європейським партнерам повідомлення про існуючі проблеми щодо постачань газу до України. Як було відзначено в повідомленні, "російська сторона повністю виконує свою частину контракту, в той же час заборгованість української сторони за постачання газу перевищила 1,3 млрд. дол.". У разі неврегулювання питання з боргом упродовж жовтня 2007 р. "Газпром" не виключив можливості скорочення постачань газу до України.

Зазначимо, що прем'єр-міністр Віктор Янукович виразив намір 9 жовтня особисто вилетіти до Москви для переговорів щодо газу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: