Сорос назвав дату банкрутства Росії та причину, чому Путін хоче розвалити Євросоюз

Через рік Москва повинна почати виплачувати 60 мільярдів доларів зовнішнього боргу.

Через санкції Заходу через агресію Кремля проти України, дешеву нафту, а також неспроможність сплатити зовнішні кредити Росія зазнає банкрутства вже в 2017 році. Але для того, щоб не платити ці кошти, президент РФ Володимир Путін намагається завдати удар кредиторам і зробити так, аби розвалився Євросоюз, що автоматично зніме з Москви частину санкцій. Інструментом у цьому є війна в Сирії, звідки десятки тисяч біженців тікають до Європи, яка своєю чергою вже не справляється з цим потоком.

Такий прогноз висловив фінансист і американський мільярдер Джордж Сорос у своїй колонці на Project Syndicate.

"Путінському режиму загрожує банкрутство в 2017 році, коли настане термін виплати значної частини іноземних позик, а політична нестабільність зросте. Популярність Путіна, яка залишається високою, спирається на суспільну складову, що вимагає, щоб влада досягнула фінансової стабільності й повільно, але неухильно почав зростати рівень життя. Через західні санкції в поєднанні з різким зниженням цін на нафту режим не зможе виконати жодну з цих обіцянок", – наголошує Сорос.

У січні-вересні 2017 року Росія буде змушена повернути майже 60 млрд доларів США зовнішніх боргів, зазначає Центробанк РФ.

"Дефіцит російського бюджету становить 7% ВВП, і уряду доведеться скоротити його до 3%, щоб інфляція не вийшла з-під контролю. Ці та інші події матимуть негативні наслідки для рівня життя і думки виборців напередодні парламентських виборів восени", – пише фінансист.

Допомогти Путіну втриматися в Кремлі допоміг би колапс у Євросоюзі, адже його розпад "звільнив" би Росію від частини санкцій.

"Найбільш ефективний спосіб, аби путінський режим уникнув колапсу, – зробити так, аби Євросоюз розпався раніше. ЄС, який тріщить по швах, не зможе підтримувати санкції, накладені на Росію після її вторгнення в Україну. Навпаки, Путін зможе отримати значні економічні вигоди від поділу Європи та експлуатації зв'язку з комерційними інтересами і антиєвропейськими партіями, які він ретельно культивує (в Європі)", – попереджає Сорос.

Саме війна в Сирії з "Ісламською державою" і є одним із інструментів краху ЄС. Воєнні дії лише збільшують потік біженців до Європи, з яким вона не справляється. До того ж ЄС мусить нині справлятися з п'ятьма-шістьма глобальними кризами одночасно, у тому числі з фінансовими проблемами в Греції. Саме цим і хоче скористатися "геніальний тактик, але не стратег" Путін.

"Лідери США і Європейського Союзу роблять велику помилку, вважаючи, що Росія Володимира Путіна є потенційним союзником у боротьбі проти "Ісламської держави". Докази суперечать цьому. Мета Путіна полягає в сприянні розпаду Євросоюзу. І кращий спосіб зробити це – аби ЄС "захлинувся" через сирійських біженців", – зазначає Сорос.

Раніше Сорос також заявляв, що винуватцем початку третьої світової війни може стати Китай, якому також загрожує розпад. Про це пише РБК. На думку мільярдера, якщо Китаю не вдасться переорієнтувати економіку на задоволення внутрішнього попиту замість експорту, є ймовірність, що його правителі почнуть зовнішній конфлікт, щоб запобігти розпаду країни і утриматися при владі. На початку 2016 року Сорос попередив про неминучу "жорстку посадку" економіки Китаю, яка призведе до падіння котирувань на світових фондових ринках і до глобального посилення дефляційного тиску.

Тим часом Мінекономрозвитку РФ оприлюднив економічний звіт за 2015 рік, в якому більше показників із від'ємними значеннями, аніж зростання.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: