СОТ просить Україну не вводити нові обмеження на імпорт

Комітет СОТ задоволений тим, що Україна скасувала надбавки на імпорт автомобілів та холодильників, але не вдоволений, що так пізно.

Комітет Світової організації торгівлі (СОТ) з питань обмежень, що вводяться на користь платіжного балансу, 25 вересня розглянув питання скасування Україною тимчасових надбавок до мит на імпортні товари.

Уряд України 8 вересня повідомив СОТ про виконання зобов'язань – 13% надбавка на імпорт легкових автомобілів і холодильників перестала діяти з 7 вересня ц.р.

В п'ятницю, 25 вересня, комітет СОТ, який в червні рекомендував Україні скасувати надбавки до середини липня, схвалив дії Києва. Втім, представник Євросоюзу висловив співчуття, що надбавки не були скасовані до середини липня, як раніше мали намір зробити в Кабміні, і попросив Україну утриматися від введення нових обмежень на імпорт. За його словами, ЄС уважно стежитиме за розвитком подій.

Раніше повідомлялося, що за півроку дії 13-процентної надбавки до ввізних мит Україна втратила близько 0,5 млрд грн. "Фактично припинився імпорт товарів, зокрема легкових автомобілів. У січні-липні було ввезено всього 37,4 тис. автомобілів, тоді як за аналогічний період 2008 року – 225,2 тис. Падіння в шість разів. У першій половині 2008 року частка надходжень до бюджету від імпортних легкових автомобілів складала 12,7%, в поточному році – 4,1%. Така ж ситуація з холодильниками. За 7 місяців в країну їх було імпортовано 223 тис., а за цей же період минулого року – 1,02 млн. І якщо в 2008 році до бюджету від цих операцій поступило 310 млн грн, то в поточному – тільки 104 млн грн", - сказав глава Держмитниці Анатолій Макаренко.
Він заявив, що імпорт за 7 місяців в порівнянні з торішніми показниками по вазі скоротився на 47%, в доларовому еквіваленті – на 58%. За його словами, крім падіння об'ємів імпорту, сьогодні відзначається істотний перерозподіл по тарифних коридорах на користь товарів з середньою ставкою мита – 5-10%. Практично припинився імпорт товарів із ставкою більше 21%. Крім того, спостерігається зростання питомої ваги імпорту товарів з нульовою ставкою мита – з 45% до 51%.

Відзначимо, 3 серпня Генеральна рада СОТ затвердила звіт Комітету з обмежень платіжного балансу СОТ, згідно з яким введення в Україні 13-процентної надбавки до митного збору не може бути виправдане погіршенням платіжного балансу і суперечить правилам СОТ. Згідно з рішенням Генради Україна зобов'язалася до 7 вересня скасувати заходи, які застосовуються щодо холодильників і автомобілів, які експортуються.

Нагадаємо, 18 березня ц.р. Кабінет міністрів прийняв ухвалу про скасування додаткового 13% мита на імпортні товари, окрім автомобілів і холодильного устаткування. А 4 лютого ц.р. Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв'язку зі світовою фінансовою кризою".

Даний документ передбачав введення тимчасової цільової надбавки до ставок ввізного мита у розмірі 13% митної вартості товарів, що ввозяться на митну територію України в режимі імпорту, окрім товарів критичного імпорту.

Президент України Віктор Ющенко підписав цей закон 20 лютого, проте звернувся до Конституційного суду з проханням визнати деякі його положення неконституційними.

Читайте також:

Раді пропонують продовжити скандальне мито

Україна на вимогу СОТ скасує 13-відсоткове мито на імпорт товарів

Співвідношення експорт-імпорт в Україні покращало у 4 рази

Продажі авто в Україні підвищились на 16%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: