Союзники Трампа разом із міністром енергетики США лобіювали в Україні зміну керівництва "Нафтогазу" - AP

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністр енергетики Рік Перрі хотів ввести в раду директорів компанії кількох американців.

Кілька американських бізнесменів, пов’язаних із президентом США Дональдом Трампом та його адвокатом Руді Джуліані, а також міністр енергетики США Рік Перрі намагались лобіювати в Україні зміну керівництва "Нафтогазу".

Про це повідомляє The Associated Press із посиланням на власні джерела.

Ідеями зміни керівництва "Нафтогазу" займались троє американських бізнесменів – двоє підприємців із радянським корінням Лев Парнас та Ігор Фруман, а також нафтовий магнат та мільярдер Гаррі Сарджеан ІІІ із Флориди. Вони були досить серйозними донорами Республіканської партії у США.

На початку березня вони почали просувати ідею зміни очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва на одного із менеджерів компанії Андрія Фаворова. Самому Фаворову вони розповіли про свій план під час конференції з енергетики у Техасі. Сарджеан зазначав, що часто зустрічається із Трампом і погодив з ним стратегію збільшення торгівлі газом із Україною, чого і прагнули вони досягти шляхом заміни керівництва "Нафтогазу".

Паралельно з цим подібні ідеї просував і міністр енергетики США Рік Перрі. Зазначається, що невідомо, чи були зусилля американських бізнесменів та Перрі узгодженими. У травні під час особистої зустрічі із Зеленським міністр енергетики США тиснув на нього для певних змін у Наглядовій раді "Нафтогазу". Зокрема, він прагнув включити туди кількох американців – бізнесменів із Техасу Майкла Блейзера та Роберта Бенша.

У Міністерстві енергетики США цю інформацію підтвердили і зазначили, що метою "порад" Перрі було викорінення корупції із цієї галузі та допомога у залученні іноземних інвестицій.

"Чого він не робив, так це не відстоював ділові інтереси якої-небудь людини або компанії. Це вигадка, яку підштовхують ті, хто лукаво намагається просувати мерзенне оповідання, якого не існує", - зазначила речниця відомства Шейлін Гінес.

За її словами, українська влада сама запросила певні рекомендації з цього приводу і Перрі їх надав. Вона також підтвердила, що Блейзер був у списку можливих радників.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Відео Проти Дональда Трампа готовий свідчити ще один працівник розвідки

Про нього пише "The New York Times". За даними видання, свідок має прямі докази того, що Дональд Трамп вимагав від Володимира Зеленського погодитися розслідувати справу енергетичної компанії "Burisma". Її очолював Хантер Байден, син колишнього віце-президента США Джо Байдена, головного конкурента Трампа на майбутніх президентських виборах.  

Проти Дональда Трампа готовий свідчити ще один працівник розвідки

Залиште свій коментар

Вибір редакції