СП: МВФ не дав Україні кредит через політику Тимошенко

МВФ продовжить переговори щодо надання кредиту Україні лише після зміни позиції уряду Тимошенко.

У Секретаріаті президента заявляють, що Міжнародний валютний фонд готовий до подальшого діалогу з Україною, але очікує зміни економічної політики уряду.

Про це сьогодні на брифінгу повідомив керівник Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату президента Роман Жуковський.

Він нагадав, що під час останніх переговорів представники МВФ заявили, що меморандум про виділення Україні кредиту порушується внаслідок недотримання вимог, зокрема про надання місії фонду проектів економічних документів для ознайомлення до їхнього ухвалення українською владою.

Зокрема, за словами Жуковського, це стосується ухваленого державного бюджету на 2009 рік.

Також він заявив, що МВФ незадоволений тим, що міністр фінансів Віктор Пинзеник практично відсторонений від ухвалення рішень.

Крім цього, за словами чиновника, МВФ наполягає на внесенні змін до меморандуму про кредит, зокрема тих, які стосуються української економічної політики.

Жуковський нагадав, що президент сам наполягає на необхідності внесення коректив до економічного курсу держави. У зв’язку з цим МВФ заявляє, що готовий до подальшого діалогу, але вимагає зміни економічної політики України.

Він зазначив, що такі зміни варто було б розпочати із внесення змін до державного бюджету і, як вимагає МВФ, відповідний проект має бути наданий фонду Кабміном для ознайомлення перед його розглядом і ухваленням Верховною радою.

Нагадаємо, останні переговори МВФ та уряду провалилися через відмову Кабміну переглянути зміни до бюджету, після чого представники МВФ покинули Україну.

Після цього США заявили, що готові надати Україні кредит, якщо вона за ним звернеться.


Читайте також:

Пинзеник подав у відставку

Переговори МВФ та України провалилися: Київ поки залишили без кредиту

Європа постраждає, якщо МВФ не надасть грошей Україні

Нацбанк обіцяє, що долар буде по 6,5-7 гривень

ВідеоСП: МВФ не дав Україні кредит через політику Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: