СП: "Нафтогаз" перебуває у стані технічного дефолту

Дефіцит бюджету НАК "Нафтогаз" до кінця цього року становить 33 млрд. грн

НАК "Нафтогаз України" на сьогодні перебуває у стані технічного дефолту.

Про це повідомив перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак 2 жовтня на брифінгу.

"НАК "Нафтогаз" на сьогодні перебуває у стані технічного дефолту, оскільки не заплатив за своїми зобов`язаннями. НАК веде роботу з реструктуризації своїх боргових зобов`язань. Це нормальна робота, яка всіляко підтримується сьогодні і урядом, і, безумовно, президентом України", - сказав він.

Шлапак висловив сподівання, що делегація, яка працює в Лондоні, успішно завершить переговори, і частина боргового навантаження у розмірі 1,7 млрд. дол. за зовнішніми зобов`язаннями буде відстрочена хоча б на якийсь період.

Він нагадав, що дефіцит бюджету НАК "Нафтогаз" до кінця цього року становить 33 млрд. грн., і 1,7 млрд. дол. - тільки мала частина цього дефіциту.

"Я хочу сказати, що "Нафтогаз" хворий значно серйозніше. НАК хворий через тарифи, через різницю в цінах, НАК хворий через неплатежі, через те, що його перетворили на соціальну контору, і хворий через те, що він, закриваючи всі ці дірки, нахапався сьогодні надзвичайно багато позик", - підкреслив Шлапак.

Він вважає, що єдиний вихід із ситуації, що склалася, – реалізація серйозних реформ у газовому секторі.

"Натомість уряд не збирається робити нічого ані по розподільних рахунках, ані по ціновій політиці, навіть у тому, щоб заплатити школам і медустановам додаткові ресурси. Уряд штовхає НАК фактично до банкрутства", - додав він.

Нагадаємо, "Нафтогаз України" запропонував утримувачам євробондів на суму 500 млн. дол. обміняти свої цінні квазісуверенні папери на облігації, підкріплені суверенною гарантією держави Україна, з терміном виплати цих зобов`язань у вересні 2014 року. Формально це означає, що якщо НАК вчасно не розплатиться з утримувачами єврооблігацій, це повинно зробити Міністерство фінансів України. Процентна ставка при цьому збільшується з 8,12% до 9,5%.

Переговори з кредиторами про реструктуризацію планується завершити до 20 жовтня 2009 року – дати проведення зборів утримувачів облігацій "Нафтогазу".

Єврооблігації НАК "Нафтогаз України" були випущені в 2004 році. Обсяг випуску 500 млн. дол., термін погашення – 30 вересня 2009 року.

26 вересня прем`єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що уряд реструктуризує борг НАК "Нафтогаз України" і не допустить дефолту компанії.

Разом із тим 29 вересня міжнародне рейтингове агентство Moody`s знизило рейтинг вірогідності дефолту НАК "Нафтогаз України" з рівня "Caa2" до рівня "Ca".

Читайте також:

"Нафтогаз" готується оголосити дефолт

"Нафтогаз" знову пообіцяв, що дефолту не буде

Рейтинги "Нафтогазу" знижено до стану дефолту

 

ВідеоШлапак про ситуацію НАК "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: