СП: шансів отримати кредит від МВФ до президентських виборів немає

У Секретаріаті вважають, що Міжнародний валютний фонд не поновлятиме співпрацю з Україною до завершення президенсткьої кампанії.

Відновлення співробітництва з Міжнародним валютним фондом неможливо до президентських виборів.

Так вважає перший заступник голови Секретаріату президента Олександр Шлапак.

"За таких різних позицій всередині української влади, я переконаний, відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом неможливо. Мінімум після 17 січня 2010 року, коли, можливо, буде нова політична конфігурація", - підкреслив він.

Шлапак зазначив, що підписавши угоду з МВФ у липні цього року і авансом одержавши транш, Україна, крім прийняття закону щодо спрощення процедури входження капіталу в банки, не виконала своїх зобов'язань.

При цьому Шлапак додав: "Уряд отримав "на халяву" 1,5 млрд СПЗ, тобто 2 млрд дол., або 16 млрд грн. Без будь-яких зобов'язань. МВФ не виставив навіть платіжних інструкцій щодо використання цих коштів - для погашення зовнішніх зобов'язань уряду щодо боргів або платежів за газ. Кошти пішли на покриття дефіциту бюджету, виплати пенсій і т.д.".

"Зараз питання стоїть так: давайте в черговий раз напишемо лист, посиплемо голову попелом і скажемо: "Ну, не вийшло у нас, вибачте нас ще раз, дайте нам ці гроші! А вже в 2010-му, після виборів, ми себе покажемо!" Приблизно такий текст був запропонований урядом", - пояснив Шлапак.

За його словами, президент готовий просити гроші у МВФ, якщо будуть виконані всі зобов'язання, підписані в липні цього року. "Виконаємо - тоді абсолютно має право розраховувати на черговий транш від МВФ", - сказав він. 

Як повідомлялося, 4 грудня президент Віктор Ющенко заявив, що не підписуватиме листа намірів про узгодження дій української влади до Міжнародного валютного фонду (МВФ), який необхідний для виділення Україні четвертого траншу кредиту stand by.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд у листопаді 2008 року прийняв рішення про надання Україні дворічної програми кредитування stand-by на суму близько 16,4 млрд дол. З 2008 року Україна одержала вже три транші кредиту МВФ на загальну суму 12 млрд дол.

Після підписання президентом України Ющенком 30 жовтня закону про підвищення соціальних стандартів директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан заявив в інтерв`ю західним ЗМІ, що фонд продовжить співпрацю з Україною тільки після завершення президентських виборів, які заплановані на січень 2010 року. Разом з тим, 9 листопада представництво МВФ в Україні повідомило, що фонд готовий до співпраці з Україною за умови досягнення консенсусу всіма гілками влади.

Читайте також:

Ющенко відмовився просити гроші в МВФ

Державний борг України наближається до 300 мільярдів

МВФ збільшив фінансування програми боротьби з кризою

Турчинов запевняє, що не треба ставити крапку на МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: