СП: Тимошенко доводить "Нафтогаз" до банкрутства

У Секретаріаті упевнені, що уряд веде переговори з офшорними компаніями для отримання кредиту НАК "Нафтогаз України".

Секретаріат президента застерігає уряд від залучення кредитів "Нафтогазом України" на непрозорих умовах.
Про це сказав уповноважений президента з питань міжнародної енергобезпеки Богдан Соколовський.

За його словами, за наявною в Секретаріаті президента інформацією, є всі підстави говорити про те, що уряд веде переговори з офшорними компаніями для отримання кредиту НАК "Нафтогаз України".

"Ці переговори проводяться таємно, без узгодження з главою держави. Уряд в черговий раз намагається втягнути в багатомільярдні борги без інформування громадськості", - відзначив він.

При цьому Соколовський навів інформацію зі ЗМІ, згідно з якою уряд веде переговори про залучення від 4 до 5 млрд дол. США, а оптимальний (реальний) кредит, необхідний НАК "Нафтогаз України" для закупівлі газу і закачування його в ПСГ, розраховано в сумі 1,6-2 млрд дол.

"Таке кредитування має бути максимальне прозорим", - додав Соколовський.

За словами Соколовського, за інформацією ЗМІ, уряд веде переговори з російською інвестиційною компанією "Тройка Диалог" про залучення кредиту для НАК "Нафтогаз України".

Також він відзначив, що в ході переговорів з представниками Європейської Комісії і європейських фінансових інституцій 17 липня український уряд не надав конкретних планів щодо розв’язання ситуації із залученням "Нафтогазом" кредитів для закачування газу в ПСГ.
За його словами, уряд усвідомлено заводить НАК "Нафтогаз" у стан банкрутства.

"НАК "Нафтогаз України" свідомо урядом заводиться в ситуацію банкрутства", - зазначив він.

Соколовський також додав, що наступне засідання за участю представників Єврокомісії, європейських фінансових інституцій і українського уряду відбудеться в четвер-п’ятницю цього тижня.

Як повідомлялося, раніше перший заступник голови Секретаріату президента Олександр Шлапак заявив, що фінансовий план НАК "Нафтогаз України" затверджено з дефіцитом в сумі 30 млрд грн.

НАК "Нафтогаз України" – найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія України, підприємства якої видобувають більш як 97% газу і нафти в країні.

НАК "Нафтогаз України" займається розробкою родовищ, видобутком нафти і газу, їх транспортуванням, а також реалізацією нафтопродуктів через власну мережу АЗС.

Читайте також:

"Нафтогаз" закликав Євросоюз не нагнітати істерію

Газ для українців подорожчає. Цього вимагає МВФ

Європа дасть Україні кредит в обмін на подорожчання газу

ЗМІ: близька до Путіна компанія дасть "Нафтогазу" 4 млрд доларів

ВідеоСоколовський про "Нафтогаз"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: