СП: Україна не отримає грошей від МФВ

Україна не виконала домовленості, ще й передала керівництву МВФ неправдиві документи про те, що ціни на газ підвищено, - заявив Олександр Шлапак.

Перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак вважає, що МВФ може не надати Україні четвертий транш кредиту. Про це він повідомив сьогодні в ході прес-конференції. "Думаю, не дасть (МВФ) більше нічого", - наголосив він.

За його словами, він робить такі висновки після розмови з керівником місії МВФ в Україні Джейлою Пазарбазіолу під час її останнього приїзду до Києва.

Шлапак наголосив, що у цій розмові йшлося про те, що Україна не тільки не виконує своїх зобов'язань, а й дезінформує керівництво МВФ. "Пані Джейла підкреслила, що їй були передані документи НКРЕ про підвищення ціни на газ для населення і ТКЕ як доконаний факт", - підкреслив Шлапак.

За його словами, для продовження співпраці з МВФ Україні до кінця вересня необхідно прийняти низку законів, зокрема, про незалежність НБУ, а також закони, які стосуються газового ринку: про розподільчі рахунки, про повернення штрафних санкцій, про передачу функцій встановлення тарифів від місцевих рад до незалежного регулятора. "Виконаємо до кінця місяця – можна говорити про продовження співпраці", - заявив Шлапак.

Він підкреслив, що найближчим часом варто очікувати висновків МВФ за результатами останнього приїзду до України керівника місії МВФ. На його думку, у цих висновках буде міститися вимога до України виконувати взяті на себе зобов'язання.

Також Шлапак підкреслив, що в разі ненадання Україні четверного траншу кредиту МВФ "найбільше проблем ми отримаємо в бюджеті", оскільки не буде можливості фінансувати дефіцит бюджету.

Нагадаємо, 29 серпня постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр відзначив, що фонд допускає надання Україні кредитів на суму понад передбачених в програмі stand by 16,5 млрд доларів.

МВФ 31 липня перерахував Україні 3,3 млрд доларів третього траншу кредиту stand by.

8 травня 2009 рада директорів МВФ схвалила надання Україні другого траншу кредиту stand by в сумі 2,8 млрд доларів.

10 листопада 2008 року фонд виділив Україні перший транш кредиту на 4,5 млрд доларів.

5 листопада 2008 року МВФ вирішив про виділення Україні кредиту stand by на суму близько 16,4 млрд доларів для подолання проблем в економіці.

Читайте також:

Україна не виконала домовленості з Євросоюзом і МВФ

Тимошенко обговорила бюджет-2010 з главою місії МВФ

Росія попросила у МВФ грошей для України

Європа дала Україні грошей на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: