Президент, уряд і Нацбанк не змогли домовитися заради кредиту МВФ

Гілки української влади не змогли дійти жодної згоди, необхідної для отримання Україною майже 4 мільярдів доларів кредиту.

Секретаріат президента, Кабінет міністрів і Національний банк не змогли дійти згоди щодо виконання Україною положень угоди про отримання кредиту stand by від Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомив перший заступник глави СП Олександр Шлапак. Він особливо наголосив на тому, що перешкодою для виділення кредиту не є закон про підвищення соцстандартів в Україні.

"Боюся, що МВФ подавався цей закон як безапеляційне підняття пенсій і зарплат по всій системі. Зараз, коли МВФ отримав логіку президента, він значно стриманіше критикує цей закон, він взяв всі документи в обрахунок і має надію, що в найближчий час ми зможемо дійти спільної точки зору з МВФ, що за умови підняття мінімальних стандартів ми можемо збалансувати бюджет 2009 і 2010 років. Таким чином, я не вважаю, що цей закон є головною завадою на шляху нашої співпраці з МВФ", - сказав чиновник.

Він наголосив, що президент Віктор Ющенко не планує накладати вето на закон про підвищення соцстандартів. "Вихід тут один - нам необхідно виконати зміни в закон про бюджет на 2010 рік. Це невелика сума - 817 мільйонів гривень. Кабмін просто змушений виконати цей закон, а що стосується року наступного, то обов'язково треба відкликати закон про бюджет, який в Раду внесений зараз, оскільки він категорично не влаштовує МВФ з огляду на те, що побудований на не чинній базі, на те, що там значно завищені видатки по низці статей, і саме в скороченні цих видатків шукати можливість виконання закону про мінімальні стандарти на наступний рік", - відзначив Шлапак.

Він, у той же час, відмовився спрогнозувати, коли Україна зможе отримати черговий транш кредиту від МВФ.

Нагадаємо, 8 листопада директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан заявив, що фонд припиняє співпрацю з Україною до президентських виборів і буде чекати на їх результати. Крім того, Міжнародний валютний фонд закликав українських політиків до консолідації.

Пізніше віце-прем'єр Григорій Немиря заявив, що МВФ не переривав співпраці з Україною, і слова його керівника просто неправильно зрозуміли.

Сума чергового траншу, який фонд поки відмовився виділяти Україні, мала становити близько 3,71 мільярда доларів. Загальна сума кредиту - понад 16 мільярдів доларів.

Читайте також:

Уряд: МВФ не відмовлявся від співпраці з Україною

МВФ назвав умови для подальшого кредитування України

МВФ перервав співпрацю з Україною до президентських виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: