СП: всі долари - в гривні!

Секретаріат президента обдумує переведення всіх доларових внесків населення в гривню.

Про це в середу пише "Газета 24" з посиланням на джерела. За даними видання, на останньому засіданні банкірів у Нацбанку перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак обговорював з фінансистами питання конвертації всіх доларових внесків і кредитів у національну валюту.

При цьому чиновник не повідомив, за яким курсом і коли може пройти така примусова експропріація заощаджень і заміна боргів.

Зараз в Україні, згідно з офіційними даними, близько 27 млн. депозитних рахунків громадян. 42% усіх внесків люди зберігають у валюті, найчастіше – у доларах, рідше – у євро.
Від долара залежать і люди, які знімають житло – власники найчастіше саме в американській валюті приймають орендні платежі. 

Україна фактично бівалютна країна – це заважає розвитку економіки і не дає можливості зробити гривню конвертованою валютою, вважають противники використання доларів в Україні. Проте примусовий перевід усіх заощаджень в національну валюту приведе до масових позовів проти банків і проти уряду.

Один з прихильників повного виключення долара з фінансової системи країни – голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук. На його думку, якщо переведення внесків і робити, то дуже акуратно, так, щоб це не викликало паніки і враження, що держава хоче обікрасти людей.

Перший варіант – поступово відмовитися від валютних внесків і кредитів. Зафіксувати всі валютні внески і кредити на певну дату і після цього видавати і приймати тільки гривню. 

Інший варіант – це примусовий перевід старих внесків в національну валюту. Подібний сценарій був здійснений в Аргентині в 2002 р. і привів до вуличних безладів.

Поки банкіри думають, за яким курсом можна було б конвертувати внески або кредити, подібні ідеї вже озвучують чиновники. Міністр фінансів Віктор Пинзеник запропонував примусити банки приймати від клієнтів платежі по кредитах за старим курсом – 5,05 грн.

Ідея, на перший погляд, цілком резонна – адже багато клієнтів можуть відмовитися платити по кредиту, після того, як національна валюта впала майже на 50%. Проте чи виграють боржники банків від батьківської турботи міністра фінансів? Банкіри запевняють, що ні.

"Якщо ініціатива Мінфіну реалізується в життя, і банки купуватимуть долар по 7,5 грн. на міжбанку, а продавати позичальникам по 5,05 грн. – це означатиме фактично введення просто величезної комісії за погашення кредиту", – запевнив скарбник одного з іноземних банків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: