Спадання ВВП економіки України був би 11% в четвертому кварталі, якби не питома вага "Великого будівництва", — Михайло Кухар
Мультиплікативний ефект від будівництва доріг в рамках президентської програми "Велике будівництво" становить 3 гривні 5 копійок на кожну вкладену гривню.

Про це заявив економіст Михайло Кухар, представник незалежної економічної групи макроекономічного аналізу та прогнозування Ukraine Economic Outlook під час форуму "МЕРЕЖА: форум дорожньої галузі".
Група економістів за участю Михайла Кухара аналізувала антикризові заходи, прийняті в Україні. "На тлі спадання ВВП у другому кварталі 11,4% і 3,7% в четвертому, за прогнозами наших економістів, у фінальному розрахунку спадання ВВП нашої країни було би 11% в четвертому кварталі, якби не питома вага виробництва ("Велике будівництво")", — заявив Кухар.
"Питома вага "Великого будівництва" в ВВП економіки України зросла від 2,8% в першому кварталі до 10% в четвертому", — зазначив Кухар і додав, що в структурі проміжного споживання і ВВП України будівництво має найбільший коефіцієнт — 3,4% .
Кухар також процитував заяву директорки-розпорядниці МВФ Крісталіни Георгієвої про пріоритети допомоги країнам з групи G-20:
"Країни повинні підготуватися до системних синхронних зусиль з інвестицій в інфраструктуру, щойно вдасться взяти пандемію під контроль. Крім того, нові дослідження МВФ показують, що одноразові інвестиції в країни G-20 принесуть великі потенційні вигоди, якби країни, які мають найбільші бюджетні можливості, збільшили свої витрати на інфраструктуру на 0,5% ВВП в 2021 році, то зростання світового ВВП до 2025 року мало би стійкий тренд в 2% на рік".
Посилення державного попиту, який повинен компенсувати спадання ВВП, яке відбувається через падіння приватного попиту в економіці, є однією з рекомендацій МВФ із боротьби з наслідками коронакризи, зазначив економіст.
Як заявили в Офісі Президента України, план-факт "Великого будівництва" станом на середину листопада вже виконано на 87%.
"Для нас всіх "Велике будівництво" є, в першу чергу, значним менеджерським і медійним викликом. 87% завершених об'єктів кажуть самі за себе — це абсолютний рекорд виконання за всі роки незалежності. До кінця року повинні наблизитися до показника 95%", — зазначив заступник голови Офісу Президента України Кирило Тимошенко.
До початку 2020 року Президент України Володимир Зеленський оголосив про початок програми "Велике будівництво". В рамках неї планувалося відновити і побудувати 6500 км доріг (державного та місцевого значення), понад 150 штучних споруд, 100 шкіл, 100 дитячих садків, 100 спортивних об'єктів.