Найбільш затребуваними у травні 2021 року були спеціалісти з продажів.
Попри те, що травень виявився одним із найкоротших за кількістю робочих днів місяцем, українські роботодавці не припиняли пошук персоналу.
Найбільш затребуваними у травні 2021 року були спеціалісти з продажів - це 17,8% усіх вакансій на кадровому порталі grc.ua.
На другому місці опинилися спеціалісти з IT/інтернет/телеком - 12,7%. Третю сходинку найпопулярніших серед роботодавців кандидатів займають медики - 10% вакансій.
Зазначається, що 6,3% вакансій були відкриті для студентів та молодих спеціалістів. Торік у травні таких вакансій було лише 4,5%. Фахівці пояснюють це тим, що завдяки карантину у них з'явилася можливість поєднувати дистанційне навчання із роботою. Крім того, роботодавці стали більш лояльними до пошукачів категорії "Початок кар’єри/Студенти".
На п’ятому місці серед найбільш затребуваних спеціалістів опинилися маркетологи, рекламісти та піарники - це 5,9% вакансій.
У травні найменше відкритих вакансій було у таких професійних сферах: "Спортивні клуби/фітнес/салони краси (0.5%), "Інсталяція та сервіс" (0,4%), "Видобуток сировини" (0,2%), "Страхування (0,2%) та для спеціалістів, які мріють працювати на державній службі або у громадських організаціях (0,1%)
Минулий місяць призупинив негативну тенденцію щодо зменшення середньої пропонованої заробітної плати в Україні. За даними аналітики grc.ua, наприкінці квітня середня пропонована компенсація складала 17 065 грн у місяць, а в травні - 17 038 грн.
Найбільше падіння показала сфера консультування: -37% порівняно із квітнем. Постраждали спеціалісти з автомобільного бізнесу: пропонована заробітна плата в травні зменшилася на 4 тис. грн. Менеджери з управління персоналом: -17% та юристи -17%. Роботодавці зменшили пропоновані оклади для страхувальників -14% у травні, спеціалістів зі сфери "Маркетинг, реклама, PR" -10%, а менеджерів з закупівель (-11%).
Більшість професійних сфер в Україні зуміли зберегти рівень пропонованих заробітних плат. Деякі галузі показали суттєве зростання фінансової компенсації. Зокрема, на 66% виросла середня пропонована заробітна плата у категорії "Державна служба, громадські організації": від з 16 тис. грн до 26.6 тис. грн. На третину збільшився пропонований оклад для пошукачів категорії "Наука і освіта". Утім, зазначається, що тенденція стосується лише співробітників приватних закладів освіти, даних щодо працівників державних закладів освіти, аналітика grc.ua не має.
Як повідомлялося, на українському ринку праці присутність чоловіків і жінок майже однакова, але жінки розраховують на суттєво меншу зарплату.