Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спецпроєкт ТСН: як і чому українці ведуться на підступні гачки тренерів успіху та віддають останні гроші

На безкоштовних тренінгах пропонують купити книжки та сувенірну продукцію, а потім придбати і сам курс.

Платна благочинність. Або по чім нині стати мільйонером? Тренери успіху сьогодні - дуже популярна професія. Вони збирають повні зали, обіцяючи клієнтам унікальний секрет збагачення. Виходять люди із таких тренінгів часто - із діркою в кишені. Утім, дивина, ніхто не ображається.

Чому українці із задоволенням витрачають останнє на примарну перспективу, ідеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

У Переяславі на Київщині місцевий клуб приймає доларового мільйонера. Микола Латанський стверджує, що став мільйонером завдяки вдало обраній роботі – вчити інших, як стати мільйонерами.

"Якщо в перший рік свого становлення я заробив лише 5 тисяч доларів, то наступний рік уже 60 тисяч доларів. Ще через рік 100 тисяч доларів, ще через рік пів мільйона", - стверджує Латанський.

Зараз, каже, ділиться знаннями задарма. Родина Латанських гастролює містами України. ТСН вирішила перевірити таку благодійність. І все, що побачили, розібрали із психологом, маркетологом та мільйонером, який заробив статки на агробізнесі.

Тренінг, ще не почався, а вітрина вже готова. Відвідувачам кажуть, що книжка коштує в магазинах 450 грн, а тут, мовляв, віддають за 297 грн.

Зала майже повна. Збирати зали допомагає Латанському реклама в інтернеті. Маркетолог Микола Рекеда вивчив сайт тренера і визначив головні гачки: "У нього є історія. Він говорить, що він там пережив щось, пережив якийсь там дивний експірієнс".

На одному з відео Латанський розповідає: "Я полетів в Єгипет і 4 дні я не просихав. Лежачи на пляжі у Єгипті, я зрозумів, ось що я хочу робити. Я хочу іншим людям допомогти створити життя своєї мрії та повірити в себе".

Відео Манна небесна: чому українці ведуться на підступні гачки тренерів успіху

Тренери успіху - дуже популярна професія. Вони збирають повні зали, обіцяючи клієнтам унікальний секрет збагачення. Виходять люди з таких тренінгів часто з діркою в кишені. Утім, дивина - ніхто не ображається. Чому українці із задоволенням витрачають останнє на примарну перспективу – досліджувала ТСН.  

Манна небесна: чому українці ведуться на підступні гачки тренерів успіху

Маркетолог каже, що людина подивиться подібні відео, почитає історії успіху на сайті, побачить фото тренера зі Стівом Форбсом – помутниться голова й купить тренінг.

Після короткого вступу Латанського під час зустрічі в Переяславі – рекламна пауза: "Цей тренінг пройшли тисячі, десятки тисяч людей. Тепер ці люди, часто мільйонери".

Водночас бізнесмен-аграрій, який передивляється відео з тренінгу, каже, що "ті люди, які продають успіх, для мене це ті самі люди, які продають святу воду з церкви". Він скептичний, бо не раз брав на роботу людей, які після тренінгів запевняли, що можуть все.

"Якщо тренінг вони пройшли тиждень тому – вони приходять такі піднесені. Але після третього, четвертого питання ти розумієш, що за цим піднесенням немає бази. Можна з таким піднесенням клеїти конверти - і швидко, і дуже успішно", - говорить бізнесмен.

Тим часом у Переяславі на сцену виходить дружина Латанського - Тетяна. Тренує у людях впевненість. Психолог, аналізуючи відео, пояснює, що використовуються спеціальні техніки, які допомагають підняти дух, емоційний стан і включити гормони щастя, а потім іде відкат – він лишається за кадром.

Завершується благодійний тренінг тим, що людям пропонують пройти платний тренінг. Люди радіють, що його вартість їм знизили із 6 тис. грн до 1 тис. грн – і масово записуються та віддають гроші. Безкоштовний тренінг виявився крючком, аби продати платний. І охочих – чимало.

Більше подробиць про цей та подібні тренінги, історії тих, хто пройшов тренінги й нічого не досяг, дивіться в сюжеті Марії Шевченко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції