Спійманий на хабарах Siemens оплачуватиме боротьбу з корупцією

Співробітників концерну упіймали на "заохоченні" державних чиновників з метою отримання вигідних контрактів.

Німецький концерн Siemens уклав мирову угоду зі Світовим банком відносно російського підрозділу компанії, який звинуватили у корупції.

Угода була уладена за за результатами розслідування Світового банку, повідомляє в своєму прес-релізі СБ.

Банк викрив російську "дочку" Siemens у хабарництві при веденні бізнесу. Внаслідок цього німецький концерн був змушений піти на низку поступок для врегулювання справи.

Зокрема, в рамках досягнутої угоди компанія повинна буде протягом найближчих 15 років витратити 100 мільйонів доларів на боротьбу з корупцією. Крім того, концерн втратить право брати участь в проектах, що фінансуються Всесвітнім банком, протягом двох років – як штрафний був визначений період з 1 січня 2009 року по 1 січня 2011-го. Російська "дочка" Siemens не зможе брати участь в подібних проектах протягом чотирьох років.

Компанії також доведеться відмовитися від усіх замовлень, що фінансуються СБ і були отримані, починаючи з січня 2009 року. В середньому Siemens щороку заробляла до 140 мільйонів доларів на реалізації проектів Всесвітнього банку.

У грудні 2008 року суд німецького міста Мюнхен оштрафував Siemens на 395 мільйонів євро. Тоді ж федеральний суд у Вашингтоні постановив, що німецька компанія зобов'язана виплатити 800 мільйонів доларів штрафу. Штрафні санкції були накладені на компанію у справі про хабарі, які давали представники компанії місцевим чиновникам, щоб добитися підписання контрактів. До речі, в 2007 році Siemens також був оштрафований німецьким судом за хабарі на 201 мільйон євро.

Розслідування в рамках справи про хабарі відносно Siemens почалося в листопаді 2006 року, коли в 30 офісах концерну були проведені обшуки. Незабаром після цього декількох топ-менеджерів Siemens звинуватили в тому, що вони давали хабарі закордонним підрядникам, а також державним службовцям, щоб отримувати замовлення для компанії - зокрема мова йшла про контракти в Бангладеш, Аргентині, Іраку, Венесуелі, Росії, Нігерії та Лівії.

Паралельно Siemens проводив власне внутрішнє розслідування, за підсумками якого з'ясувалося, що практика дачі хабарів була широко поширена в багатьох підрозділах компанії. При цьому сума сумнівних платежів перевищила 1,3 мільярда євро.

У вересні 2008 року німецький концерн подав до суду на 11 представників свого керівництва, включаючи голову ради директорів Хайнріха фон Пірера і голову ради директорів компанії Клауса Кляйнфельда, які подали у відставку. Топ-менеджерів концерну звинувачували в нездатності припинити хабарництво в Siemens.

Читайте також:

Державний борг України у травні зріс на 15%

Українці борються з корупцією вдвічі краще, ніж росіяни

МВФ вперше в історії проводить емісію облігацій

Світовий банк роздав рекордну суму кредитів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: