Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спір з "Нафтогазом": суд у Швейцарії заборонив Nord Stream і Nord Stream 2 здійснювати виплати "Газпрому"

"Газпром" не зможе отримувати виплати за газ по "Північному потоку", поки не виплатить борг "Нафтогазу".

Суд у Швейцарії зробив неможливими виплати "Газпрому" з боку його дочірніх компаній Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG, які займаються керівництвом газопроводів "Північний потік" і "Північний потік-2"

Про це йдеться в проспекті до випуску єврооблігацій "Газпрому", передає "Коммерсант".

Суд заборонив Nord Stream і Nord Stream 2 вчиняти будь-які виплати на адресу "Газпрому". Таке рішення було винесено в рамках тимчасових забезпечувальних заходів за позовом "Нафтогазу".

У підсумку всі виплати від цих компаній направляються на швейцарських приставів.

Нагадаємо, 22 грудня 2017 року "Нафтогаз" отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на закупівлю газу. За інформацією компанії, арбітраж задовольнив усі вимоги української сторони: знизив ціну газу, який купувався у "Газпрому" в другому кварталі 2014 року, на 27,4% - до 352 доларів за тисячу кубометрів; відхилив вимоги російської сторони купувати газ за принципом "бери або плати" на суму 56 млрд доларів. Також арбітраж знизив обсяг газу, який "Нафтогаз" у 2018-2019 роках буде зобов'язаний купувати у "Газпрому", від 52 до 5 млрд кубометрів на рік.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів, а також пеню. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу.

На початку вересня Апеляційний суд Швеції скасував рішення про тимчасове призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Таким чином, суд підтвердив, що "Газпром" повинен заплатити "Нафтогазу" понад 2,6 мільярда доларів.

ВідеоРосійський "Газпром" підтвердив арешт своїх активів відповідно до рішення суду в Амстердамі

Рішення винесли за позовом "Нафтогазу України", ще у травні. Арешт накладають на акції, задіяні у газопроводі "Блакитний потік", яким Росія доправляє свій газ у Туреччину. До того ж, арештовують і погашення заборгованості компанії "Блакитний потік" перед "Газпромом". 

Російський "Газпром" підтвердив арешт своїх активів відповідно до рішення суду в Амстердамі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції