"Сплячі" ФОПи можуть позбутися боргу з ЄСВ: хто і як може скористатися можливістю
Позбутися заборгованості можна до 1 березня.

"Сплячі" ФОПи, які довгий період не працювали і не отримували жодного доходу, до 1 березня мають можливість позбутися заборгованості щодо соціальних внесків. Це стосується тих, хто оформлений на загальній системі оподаткування.
Куди та які документи нести, аби позбутися боргів перед державою, розповіли у Сніданку з 1+1.
Наша героїня, колишня підприємиця Ірина Александрова почала розбиратися в документах і виявила, що має борг за сплату Єдиного соціального внеску. До цього їй заблокували банківські карти, а від виконавчої служби жінка отримала лист про борги перед державою та арешт квартири.
Минуло понад десять років, як жінка відклала манікюрну справу. Утім, офіційно свою підприємницьку діяльність не закрила і стала "сплячим" ФОПом. Державний лічильник накрутив жінці 37 тисяч гривень боргу. Попри те, що жодного доходу як ФОП вона не отримувала. "Для держави цей підприємець є підприємцем, який здійснює діяльність. Держава чекає від нього на податки, а податкова на звіти", - пояснила начальниця ГУ ДПС Київщини Олена Виноградова.
"Сплячим" ФОПам і самозайнятим особам держава дозволила списати старі борги за Єдиним внеском. Утім, лише тим, хто на загальній системі оподаткування. Спрощенців це не стосується. Щоб погасити борги потрібно:
- до першого березня подати до Державного реєстратору заяву про припинення підприємницької діяльності, зробити це можна зробити і через портал "Дія";
- звернутися до податкової за списанням заборгованості з Єдиного соціального внеску та показати звітність про нульовий дохід.
Відео Як правильно списати борг "сплячому" ФОПу
"Сплячі" ФОПи, які довгий період не працювали і не отримували ніякого доходу, до першого березня мають можливість позбутися заборгованості по соціальних внесках. Це стосується тих, хто оформлений на загальній системі оподаткування. Куди та які документи нести, аби позбутися боргів перед державою, дивіться.

Самозайнятим особам додатково слід знятися з обліку платника Єдиного внеску. Звернутися із заявкою можна через електронний кабінет платника податків. Утім, там вам можуть і відмовити. "Якщо підприємець отримував дохід протягом цього часу, якщо не надав звітність. По-третє, коли можуть відмовити, це не було подано заяву про припинення підприємницької діяльності", - повідомила Виноградова.
Крім того, якщо ви як Ірина "сплячий ФОП" з десятирічним досвідом, борги вам погасять не всі: лише діяльність від 1 січня 2017 року до 30 вересня 2020 року. Усе, що накопичилося до і після цих дат, держава не погасить. Хто зі "сплячих" підприємців не встигне подати заявку на списання боргу до 1 березня, змушений буде платити по повній.