Справа Лазаренка: у банку Литви лежать "заморожені" $ 30 млн екс-прем'єра - ЗМІ

Павло Лазаренко втік з України в 1999 році.

Міжнародний проект журналістських розслідувань OCCRP повідомив, що його литовський партнер, видання 15min.lt, виявив в базі даних OCCRP документи, які свідчать про те, що на рахунку в банку Литви лежать близько $ 30 млн, пов'язані з колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком.

Про це інформує "Радіо Свобода".

Ці кошти заморожені на рахунку місцевого відділення шведського банку SEB, і литовські суди кожні кілька місяців продовжують це заморожування протягом останніх 17 років. Банк відмовився коментувати таку інформацію. Йдеться про частину з порядка 200-250 млн доларів, які пов'язують з Лазаренком і які були заморожені в декількох країнах з подачі влади США ще в 2004 році. Раніше рахунок зі згаданими 30 млн доларами в литовському банку Hermis належав банку Лазаренка European Federal Credit Bank, який був ліквідований. У 2000 році литовське відділення банку SEB купило банк Hermis разом з цим рахунком.

Павло Лазаренко втік з України в 1999 році. У 2004 році був засуджений у США за звинуваченням у відмиванні грошей. Після виходу з в'язниці в листопаді 2012 року, він перебував у центрі ув'язнення Імміграційної та митної поліції США.

Нагадаємо, у листопаді 2014 року суд у Вашингтоні схвалив угоду, відповідно до якої розділять перші 100 мільйонів доларів, які належали колишньому прем'єр-міністру України Павлові Лазаренку. Відповідно до схваленої судом угоди, 100 млн доларів розподілять між банком на острівній державі Антигуа (близько 25 млн), а також американським урядом (75 млн).

Загалом американській системі правосуддя вдалося встановити місцезнаходження близько 250 мільйонів доларів, які були виведені з України корупційним шляхом і знаходяться на рахунках в острівних державах Антигуа і Гернсі, Литві, Ліхтенштейні та Швейцарії. 

ВідеоNew York Times розповів, як тепер живе Павло Лазаренко в Америці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: