Справа мера Одеси. 185 мільйонів гривень за купівлю будівлі заарештували та передали до АРМА

Справа мера Одеси. 185 мільйонів гривень за купівлю будівлі заарештували та передали до АРМА

Фото: УНІАН

За бюджетні гроші була придбанна нерухомість, ціну якої завищили в 16 разів.

Заарештовані 185 млн грн, які були сплачені з міського бюджету Одеси за придбання будівлі ВАТ ХК "Краян", передали в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

13 березня слідчий суддя Солом’янського районного суду м. Києва на підставі клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури поновив арешт цих коштів і ухвалив рішення про їхню передачу в управління АРМА. Про це повідомляє НАБУ і уточнює, що це перший випадок, коли майно, арештоване за клопотанням НАБУ та САП, передане новоствореній агенції.

Нагадаємо, у вересні 2016 року Одеська міська рада придбала будівлю, яка раніше входила до цілісного майнового комплексу ДП "Завод "Краян", за 185 млн грн у приватної структури, яка своєю чергою на початку 2016-го заплатила за цей комплекс на аукціоні, організованому ліквідатором держпідприємства, 11,5 млн грн. Тобто вартість під час перепродажу зросла в 16 разів.

Отримані від мерії 185 млн грн фірма-продавець спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності. Проте детективи НАБУ і прокурори САП запобігли цій спробі й домоглися накладення арешту на рахунки компанії-продавця будівлі. Водночас 1 лютого слідчий суддя Солом’янського райсуду Києва скасував арешт частини коштів приватної компанії у розмірі 92,34 млн грн.

В подальшому, 6 лютого, арешт коштів було відновлено за клопотанням прокурорів САП. А 7 лютого знову скасовано в рамках розгляду скарги адвокатів на судову ухвалу від 21 грудня 2016 року. Проте через підозру щодо можливої легалізації коштів, одержаних у результаті корупційного злочину, ці кошти на рахунку компанії-продавця було заблоковано Державною службою фінансового моніторингу України. 13 березня суд поновив їхній арешт.

14 лютого в аеропорту "Бориспіль" детективи НАБУ та прокурори САП затримали Одеського міського голову Геннадія Труханова та його заступника, яких підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України ("Заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем").

Напередодні, 13 лютого, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру вісьмом ймовірним учасникам злочину, при цьому чотирьом у порядку ст.278, ст.135 КПК України, оскільки на той момент їхнє місцеперебування було невідоме.

Солом'янський суд Києва заарештував нерухоме майно Геннадія Труханова

Солом'янський суд Києва заарештував нерухоме майно Геннадія Труханова

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація