Справа про націоналізацію "ПриватБанку": у Зеленського запропонували виплатити компенсацію "взаємозаліком"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За підрахунками експертів, Коломойський ще може залишитись винним банку після проведення "взаємозаліку".

Компенсацію українському бізнесмену Ігорю Коломойському у справі про націоналізацію "ПриватБанку" можна виплатити у формі "взаємозаліку боргів" за кредитами, які його компанії не виплачують "ПриватБанку".

Про це заявила експертка з банківської діяльності команди Володимира Зеленського Вікторія Страхова під час програми "Он воно як", яка є спільним проектом Bihus.Info та "24 каналу".

"На мою думку, капітал банку, який там був, це 21 мільярд гривень. За поточним курсом - це трошки менше одного мільярда доларів. І друге питання — це той bail-in (операція з використання коштів кредиторів банку під час його націоналізації - прим.ред.), який відбувся, кошти вкладників, які було списано. 29 мільярдів фактично було списано. Це певна частина ще з того може бути", - розповіла Страхова.

За словами експертки, заборгованість компаній Коломойського перед "ПриватБанком", яку визнав бізнесмен, складає 60 мільярдів гривень.

У зв’язку з цим Страхова запропонувала зменшити суму заборгованості на 2 мільярди доларів, які вимагає Коломойський за націоналізацію банку, у формі "взаємозаліку", після чого бізнесмен залишиться винним "ПриватБанку" близько 10 мільярдів гривень.

"Ми тільки говоримо: "Він просить 2 мільярди (доларів - прим.ред.)", але ми щось забуваємо, що все ж таки кредити певним компаніям своїм він давав, і вони не всі погашаються. Щось обслуговується, але більшою частиною не обслуговується. Чому б не зробити взаємозалік? Якщо йому винні - зарахуйте. І, можливо, трошки ще Ігор Валерійович буде винен "ПриватБанку", - пояснила вона.

Раніше повідомлялося, що 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому "ПриватБанку". Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економічну стабільність державі, у "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.

Своєю чергою президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Зазначимо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є принциповим

"Я хочу для себе справедливості. Нехай мені скажуть, правильно у мене забрали моє майно або неправильно. Поки буде Порошенко, жодного справедливого суду в країні не буде. І не тільки з мого питання", - пояснив він подання позову.

Залиште свій коментар

Вибір редакції