Справа Суркісів проти "ПриватБанку": Мін'юст пропонує змінити закон, аби не виконувати ухвалу суду

Справа Суркісів проти "ПриватБанку": Мін'юст пропонує змінити закон, аби не виконувати ухвалу суду

УНІАН

"Ухвала незаконна, нахабна та безглузда", зазначає міністр юстиції Денис Малюська.

Міністерство юстиції України підготувало законопроєкт, який надає можливість не здійснювати примусове виконання ухвали Печерського районного суду Києва щодо зобов'язання "ПриватБанку"обслуговувати депозити братів Суркісів, заборгованість за якими позивачі оцінюють у майже 10 млрд грн (350 млн дол.).

Про це у п'ятницю, 4 вересня, повідомив міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці у Facebook.

"Ухвала незаконна, нахабна та безглузда, про що вже багато було сказано. Але судові рішення є обов’язковими до виконання. Очікувати на розгляд апеляції/касації – довго і позитивний результат розгляду далеко не гарантований. Мова йде не просто про гроші "ПриватБанку" (хоча це теж важливо). "ПриватБанк" щорічно сплачує дивіденди, і розмір їхній більший, аніж 10 мільярдів. Тому відібрати 10 мільярдів у "Привату" – це відібрати їх у медиків, освітян та пенсіонерів, які фінансуються з бюджету", - написав він.

Так, згідно із текстом законопроєкту, пропонується доповнити Закон України "Про виконавче провадження" статтею 62-1 такого змісту: "Забороняється при виконанні судового рішення про забезпечення позову вживати заходи щодо стягнення коштів та/або звернення стягнення на майно боржника, крім накладання арешту".

Він зазначив, що законопроєкт не оформлює як урядовий задля економії часу, оскільки "погодження всередині уряду відбере мінімум тиждень".

Також Малюська закликав нардепів підписати, зареєструвати та підтримати законопроєкт у якомога стисліші строки, бо "лік іде навіть не на дні, а на години".

ВАЖЛИВО‼️‼️‼️ друзі, потрібна допомога. як я уже писав кілька разів раніше, Печерський районний суд (суддя Вовк)...

Опубликовано Denis Malyuska Пятница, 4 сентября 2020 г.

Нагадаємо, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому "ПриватБанку". Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економічну стабільність держави, у "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.

Своєю чергою, тодішній президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Суди в цій справі ще тривають. Рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього колишній співвласник "ПриватБанку" Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є принциповим.

Коломойський відкидає звинувачення Мін'юсту США в розкраданні грошей "ПриватБанку"

Коломойський відкидає звинувачення Мін'юсту США в розкраданні грошей "ПриватБанку"