Справедлива ціна бареля нафти - 100 доларів?

Міністр Катару назвав 100 доларів справедливою ціною бареля нафти.

Нафтова платформа
Lenta.ru
Нафта в 1972 році в перерахунку на нинішні долари з урахуванням інфляції за 35 років, втрати купівельної спроможності американської валюти та інші чинники, коштувала більше сотні доларів за барель
Міністр енергетики Катару Абдулла бін Хамад Аль-Аттійя заявив, що реальна та справедлива ціна бареля нафти перевищує 100 доларів, передає AFP. В даний час барель нафти коштує близько 80 доларів. Кілька тижнів тому ціни на нафту досягли рекордних 84 доларів.

Урядовець послався на те, що нафта в 1972 році в перерахунку на нинішні долари з урахуванням інфляції за 35 років, втрати купівельної спроможності американської валюти та інші чинники, коштувала більше сотні доларів за барель. При цьому міністр Катару заявив, що долар, незважаючи на знецінення, залишиться основною одиницею розрахунків при поставках нафти.

У вересні про те, що барель нафти коштуватиме більше 100 доларів, заявляв міністр нафти Єгипту. У серпні готуватися до таких цін запропонував президент Венесуели Уго Чавес.

Раніше глава ОПЕК Абдалла Салем ель-Бадрі заявляв, що ціна в 80 доларів за барель не відповідає основним показникам і довго на цьому рівні не протримається.

У 1972 році барель нафти коштував близько трьох доларів. До 1974 року через арабо-ізраїльський конфлікт і нафтове ембарго, що за ним послідувало, ціни злетіли в чотири рази – до 12 доларів за барель.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: