Справу Фірташа розморожено: суду Австрії дали зелене світло на подальші дії щодо олігарха

Дата публікації
Перегляди
4524
Справу Фірташа розморожено: суду Австрії дали зелене світло на подальші дії щодо олігарха

Reuters

Європейський суд розглянув запит щодо законності юрисдикції розгляду справи бізнесмена.

Верховний суд Австрії може продовжити розгляд справи українського олігарха Дмитра Фірташа – таке рішення ухвалив суд Європейського Союзу, передає ТСН.

Наприкінці минулого року австрійський суд надав відтермінування від екстрадиції бізнесмена до США, поки суд Європейського Союзу не вирішить питання – чи можуть Фірташа судити у Австрії, якщо провадження щодо нього було відкрите у Швейцарії, і чи не потрібно через таку розбіжність повторювати слухання справи у головному судовому органі ЄС. Суд Євросоюзу постановив – це не протирічить європейським законам.

"Суд сьогодні вирішив, що відповідні австрійські правила сумісні з законодавством ЄС. Це означає, що, оскільки закони ЄС в цьому випадку виконуються, Верховний суд Австрії не зобов'язаний повторювати слухання справи осіб, про яких іде мова, і як наслідок австрійські органи влади можуть продовжувати дії щодо злочинів, які, як підозрюється, вчинені на території Швейцарії", - повідомив ТСН прес-секретар суду Європейського Союзу.

Зазначимо, що після цього рішення, найвірогідніше, процес екстрадиції Фірташа до США буде запущено.

Нагадаємо,  21 лютого австрійский суд дозволив екстрадицію Фірташа до США, які домагались видачі бізнесмена три роки. Штати звинувачують Фірташа в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в 18,5 мільйона доларів хотів отримати дозволи на видобуток титану в Індії. Американські слідчі знайшли у нього більше сотні офшорних компаній. За це все Фірташу загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.

Проти бізнесмена є ще одна справа - ордер на арешт Фірташа видала Іспанія. Там його підозрюють у відмиванні коштів і участі в організованому злочинному угрупованні. Проте  Австрійський апеляційний суд остаточно відмовив Іспанії в екстрадиції Фірташа.