Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
США боляче вдарили санкціями по російських нафтокомпаніях і паралізували нові проекти в усьому світі

Санкції стосуватимуться проектів, де російська частка становить понад третину.

Сполучені Штати Америки ввечері 31 жовтня розширили санкції проти Росії. Вони, зокрема, стосуються зарубіжних проектів нафтокомпаній. Усі вони автоматично потрапляють під заборону в усьому світі, якщо російська частка там перевищує 33%.

Тепер американським громадянам і компаніям заборонено не тільки так чи інакше брати участь у розробці певних типів нафтових родовищ у Росії. Вони не зможуть допомагати російським компаніям, в тому числі "Роснефти", "Лукойлу", "Газпром нефти", НОВАТЕК та їхнім дочірнім компаніям, в аналогічних проектах за кордоном, які почнуться після 28 січня 2018 року. Таким чином нинішніх проектів обмеження не торкнуться. Про це пише "КоммерсантЪ".

Нові санкції також поширюються на російські проекти експортних трубопроводів, проте чіткої вказівки на це, а також на суть цих обмежень серед опублікованих Мінфіном США поправок і доповнень немає. Про це пишуть "РИА Новости" з посиланням на представника Держдепартаменту.

Першопочаткова редакція цих санкцій, що була ухвалена у вересні 2014-го, забороняла американським компаніям і громадянам чинити будь-який сприяння (за винятком фінансового) проектам з розробки нафтових родовищ у російській Арктиці, на шельфі (за глибини моря понад 150 м) і в сланцевих покладах.

Таким чином, російські компанії не зможуть отримати послуги або обладнання від американських структур або навіть американських громадян (в тому числі в якості працівників) для своїх нових зарубіжних нафтових проектів в Арктиці, на шельфі або в сланцях. Зокрема, як йдеться в роз'ясненнях Мінфіну США, американським компаніям не можна надавати послуги з буріння, геофізичних і геологічних досліджень, транспортні, управлінські послуги тощо.

Нові санкції можуть у першу чергу торкнутися участі російських компаній у проектах на шельфі, перш за все в Норвегії - деякі родовища там потрапляють і під категорію арктичних. Так, "Газпром" зараз намагається закрити операцію з купівлі у австрійської OMV 38,5% в OMV Norge, яка об'єднує норвезькі активи OMV. Майже на всіх родовищах там добувають в тому числі нафту, і тому проекти можуть потрапити під санкції залежно від того, як Мінфін США буде оцінювати дату їхнього старту - чи буде проводитися відлік від початку видобутку, від утворення юридичної особи, від дати входження в проектну компанію російської структури або від дати початку переговорів про таке входження.

Плани з розвитку нових активів у Норвегії має і "Роснефть". Проте поки невідомо, на які частки вона претендує. Також компанія планувала розвивати видобуток на шельфі Венесуели, в основному для отримання газу. Чи буде там видобувати нафту, поки невідомо.

Можливі проекти російських компаній в Ірані, в тому числі на шельфі Перської затоки, під санкції потрапити не повинні, бо глибина моря там менша за 150 метрів.

Санкції США теоретично можуть також ускладнити плани "Лукойла" щодо роботи в Норвегії, а також на шельфі Мексики.

Оскільки всі найбільші нафтосервісні компанії, такі як Schlumberger або Baker Hughes, мають сильні представництва в США, то співпраця з ними може бути ускладненою. Водночас нові санкції США вводять окремо від Євросоюзу. Тож у російських компаній ще лишається надія співпрацювати з європейськими компаніями. Хоча за співпрацю з росіянами вони також можуть потрапити під санкції.

Наявність санкцій може перешкодити російським компаніям успішно боротися на зарубіжних тендерах з розіграшу ділянок і вступати в консорціуми з їхнього освоєння інакше, ніж на положенні міноритарія.

Нині до американського санкційного списку загалом входять 278 російських компаній -це майже всі найбільші гравці енергетичного, фінансового та оборонного секторів.

Нагадаємо, США, ЄС та Україна вводять санкції проти Росії через її збройну агресію на Донбасі та анексію Криму.

ВідеоДо чорного списку американських санкцій можуть потрапити російська розвідка та оборонна галузь

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції