США готові надати Україні кредит

Сполучені штаті готові надати Україні кредит, якщо вона звернеться з таким проханням.

США готові надати Україні фінансову допомогу.
Адміністрація Барака Обами "розгляне прохання України про надання їй фінансової допомоги, якщо такий запит надійде".

Про це повідомив в.о. голови прес-служби держдепартаменту Роберт Вуд. "Водночас я не можу зараз сказати, яке рішення буде ухвалено... Я не можу давати жодних обіцянок, оскільки не володію інформацією про те, що вони вже звернулися до нас із запитом", - сказав він.

Як зазначив Вуд, "прем`єр-міністр Тимошенко звернулася з цього питання до низки держав".

На питання, де США, які самі стикаються із серйозною фінансовою кризою, знайдуть мільярди доларів для допомоги Україні, Вуд відповів: "Україна - важливий партнер для США. Тому ми розглянемо її запит, якщо він надійде".

Нагадаємо, минулого тижня ЗМІ повідомили, що уряд України намагається отримати від Росії кредит на суму 5 млрд. дол. Як повідомило джерело газети "Дзеркало тижня", російська сторона чекає від української ратифікації угоди про так званий "нульовий варіант" (договір про розподіл майна колишнього СРСР, за яким Росія бере на себе всі борги Союзу, а решта колишніх республік відмовляється від своїх претензій на будь-яке майно СРСР).

7 лютого прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко підтвердила інформацію про переговори, але заявила, що не відповідає дійсності інформація про умови, на яких Росія готова надати кредит.

9 лютого Мінфін РФ повідомив, що Україна просила у Росії кредит у 5 млрд. дол., але офіційного звернення поки не надходило.

Президент на засіданні РНБО заявив, що вважає неприпустимим надання згоди України на "нульовий варіант" задля отримання російського кредиту. Водночас Юлія Тимошенко спростувала можливість підписання кредитної угоди з Росією на умовах "нульового варіанту".

Читайте також:
Богословська вимагає порушити проти Тимошенко кримінальну справу
Тимошенко відхрестилась від "нульових угод"
МВФ змусить Україну звернутися по гроші до Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: