США й Китай сваряться через СОТ

Світова організація торгівлі (СОТ) відкрила розслідування звинувачень, висунутих США й Мексикою на адресу Китаю.

Китай у СОТ (Фото: www.schina.com.hk)
Китай лобіює експорт власних товарів, порушуючи правила Світової організації торгівлі, доводять США й Мексика. (Фото: www.schina.com.hk)
Світова організація торгівлі (СОТ) відкрила в п'ятницю офіційне розслідування звинувачень, висунутих США й Мексикою на адресу Китаю. Ці країни звинуватили Китай у незаконному наданні преференцій ряду експортних галузей промисловості, агенція Associated Press.

Китай звинувачують у тому, що він установлює розміри мита, заборонені СОТ, які заохочують експорт, тоді як імпорт до Китаю обкладено штрафами за перевищення максимально допустимих обсягів.

США й раніше використовували СОТ для захисту прав американських компаній в Китаї. У квітні США звернулися до СОТ зі скаргою на Китай, стверджуючи, що в цій країні недостатньо дотримують права американських авторів. За декілька днів після подачі скарги Китай погодився провести зі США двосторонні консультації, що відбулися в Женеві в червні.

Проте Китай негативно оцінив звернення США до СОТ. Як заявила 24 травня в США віце-прем'єр Держради КНР У Ї, звернення США до СОТ суперечить досягнутому керівниками двох держав консенсусу про рішення всіх непорозумінь шляхом діалогу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: