США підтримують Україну у газових переговорах

США висловили готовність сприяти українській стороні в переговорному процесі з урегулювання проблемних питань поставок газу в українську ГТС.

США готові сприяти Україні у переговорному процесі з урегулювання проблемних питань поставок газу в українську газотранспортну систему.

Про це заявили представники американської делегації на чолі зі спеціальним посланником з енергетичних питань в Євразії Держдепартаменту США Річардом Морнінгстаром під час зустрічі з уповноваженим президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богданом Соколовським.

Зустріч відбулася за ініціативою американської сторони, повідомляє прес-служба президента.

Співрозмовники обговорили низку питань двостороннього і багатостороннього співробітництва в контексті гарантування національної та міжнародної енергетичної безпеки. Головна увага була приділена обговоренню актуальної ситуації з поставками і транзитом російського природного газу.

На прохання Морнінгстара Соколовський ознайомив американську делегацію з конкретними заходами, які вживав і вживає президент Віктор Ющенко для врегулювання проблем, "що виникають через незбалансовані взаємовідносини на українському газовому ринку і складні газові контракти від 19 січня 2009 року".

Було відзначено доцільність залучення додаткових коштів для оплати обсягів газу, необхідних для закачування в українські підземні сховища газу з метою забезпечення поставок і транзиту на найближчий і наступні осінньо-зимові періоди.

Американська сторона позитивно оцінила дії президента України. Водночас представники американської делегації зазначили необхідність реформування українського газового сектору, висловивши готовність сприяти українській стороні в переговорному процесі з урегулювання проблемних питань поставок газу в українську ГТС.

Спеціальний посланник Морнінгстар наголосив на необхідності консолідації позицій і зусиль у цьому питанні всіх гілок української влади і господарюючих суб'єктів.

Сторони також попередньо домовились найближчим часом обговорити питання співпраці в реалізації проекту Євро-Азійського нафтотранспортного коридору на базі нафтопроводу "Одеса-Броди".

Нагадаємо, на початку травня президент Віктор Ющенко заявляв, що Україна зацікавлена в залученні американських компаній для модернізації української газотранспортної системи.

За підсумками міжнародної конференції в Брюсселі 23 березня була підписана спільна заява між Кабміном і європейськими організаціями про модернізацію української ГТС. Ця угода викликала сильне роздратування у Кремлі та ряд демаршів з боку російської сторони у відносинах з Україною через побоювання послаблення енергетичної монополії "Газпрому" на газовому ринку Європи.

В той же час Юлія Тимошенко запевнила, під час останнього візиту до Володимира Путіна згладила всі гострі кути між Україною та Росією у цьому питанні.

Україна планує залучити близько 2,57 млрд. доларів на реконструкцію своєї газотранспортної системи.

Читайте також:

"Газпром" попередив Європу про можливі проблеми з транзитом газу

Росія модернізуватиме українську ГТС, але без Брюсселя

Ющенко запропонував США подратувати Росію

Путін: Росія не претендує на управління українською трубою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: