США почали закривати антикризові програми

США виходять з кризи. Адміністрація президента згортає головні проекти в рамках порятунку фінансів.

Адміністрація президента США Барака Обами починає згортання ключових проектів в рамках програми порятунку проблемних активів – TARP.

Про це заявив глава американського Мінфіну Тімоті Гейтнер.

"Зараз ми можемо собі дозволити закриття програм, які лежали в основі TARP", - сказав Гейтнер. Уряд сфокусується на тих напрямах, де доступ до грошей все ще залишається скрутним, додав він, виділяючи житловий сектор і малий бізнес", - сказав він.

До кінця року Штати планують припинити три проекти: програми з покупки капіталу, фінансової допомоги і цільових інвестицій. В той же час програма ФРС з кредитування під заставу цінних паперів і проект приватно-державного інвестиційного партнерства отримають по 30 млрд дол.

Не дивлячись на те що уряд США закриває основні програми, він ще не ухвалив офіційне рішення про продовження допомоги в рамках TARP або про її закриття, відзначив Гейтнер.

На даний момент в рамках допомоги більш ніж 600 банкам виділено 204,64 млрд дол., з яких 70,72 млрд дол. було повернено. Після проходження стресс-тестів весною цього року гроші віддали зокрема JPMorgan Chase, Goldman Sachs, Morgan Stanley.

Як повідомлялося, США оголосили про згортання антикризових заходів ще у вересні.

Тоді Гайтнер заявив, що фінансовій системі більше не потрібна настільки обширна підтримка, додавши що в даний час економіка знаходиться в набагато кращій формі, ніж рік тому. Серед ознак прогресу він назвав той факт, що уряд вже не бачить необхідності закладати до нового бюджету стабілізаційний фонд на випадок непередбачених обставин розміром 750 млрд дол.

Читайте також:

Нацбанк очікує, що фінансова криза триватиме ще рік

Економічна криза призвела до поліпшення екології в світі

Світова криза відсвяткувала перший ювілей

Сорос вважає, що криза закінчилася

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: