США пообіцяли Україні вугілля, а Росії – блокування будівництва газопроводу "Північний потік-2"

Київ та Вашингтон домовилися про співпрацю в багатьох сферах.

Україна та США розширюють співпрацю в багатьох сферах, а особливо в енергетичній. Зокрема, Сполучені Штати постачатимуть Україні вугілля, ядерне паливо й водночас виступають проти будівництва заполітизованого російського газопроводу "Північний потік-2", яким РФ планує постачати газ до Європи в обхід України.

"Мені приємно було почути підтримку реформ в енергетичному секторі після сьогоднішньої ранкової зустрічі і після наших переговорів. Підтримку наших двосторонніх відносин. Хочу наголосити, що вони також концентруються і в економічній сфері, і в закупівлях американського вугілля, і в роботі з будівництва заводу з ядерних відходів, і в забезпеченні поставок ядерного палива для українського "Енергоатому" і для забезпечення інвесторів у нафтогазовій сфері", - сказав президент України Петро Порошенко після зустрічі в Києві з держсекретарем США Рексом Тіллерсоном.

Сполучені Штати переконані, що будівництво російського "Північного потоку-2" допускати не варто.

"Я дуже дякую нашим американським партнерам за абсолютно чітку, ефективну і послідовну позицію в недопущенні реалізації цього глибоко заполітизованого проекту", - підкреслив Порошенко.

Сторони також домовилися про розширення співпраці в багатьох сферах - оборонній, безпеки, боротьби з кіберзлочинністю, економічній, енергетичній, культурній тощо.

"Ми чекаємо в серпні-вересні на візити міністра оборони США і міністра енергетики США, інших візитів високоповажних представників американської влади. Результатом співпраці між Україною і Сполученими Штатами Америки, що дуже стрімко розвивається, є доведення того факту, що Україна має, і ми за це вдячні американському народу, не лише потужну двопартійну підтримку в американському Конгресі, але і потужну підтримку в Білому домі, Державному департаменті і американському уряді. Я дуже дякую за цю потужну підтримку", - сказав Порошенко.

Тіллерсон відзначив "величезний прогрес, який було зроблено українським урядом щодо реформування за попередні кілька років та економічні досягнення. Я також знаю, що є ще багато роботи попереду для того, щоб продовжити ці реформи – щоб забезпечити безпеку України, а також економічні досягнення в Україні".

Держсекретар США підтримує Україну щодо її відданості впровадженню реформ та виконанню зобов'язань, зокрема перед МВФ, проведення земельної реформи та реформи корпоративного управління.

"Ми багато говорили про ті кроки, які необхідні для того, щоб Україна стала привабливою для зовнішніх інвестицій. Я знаю, що ви віддані тому, щоб покращити цю ситуацію", - сказав Тіллерсон.

Водночас США чекають від України на антикорупційні реформи, які є важливим елементом для приваблення зовнішніх інвестицій. Серед них Тіллерсон відзначив важливу роботу щодо відбору суддів Верховного Суду, а також створення Антикорупційного суду.

"Всі ці питання – це перші кроки для створення відповідної судової влади. Ви говорили, що стурбовані цим питанням і віддані тому, щоб справді було створено такий суд і призначено суддів найвищого ґатунку. Є багато викликів для цих реформ, але вони дуже важливі для України і створюють умови для України, щоб вона залишалася сильною і важливим партнером у Європі і також, щоб Україна була важливою для всього світу. Мене надихає та ситуація, яку я бачу в Україні і прогрес, який було досягнуто і я знаю, що коли ці реформи будуть впроваджені, Україна буде дуже привабливим місцем для інвестицій і бізнесу", - резюмував держcекретар США.

Сторони також детально обговорили питання щодо припинення війни на Донбасі та висунули вимоги до Росії.

Залиште свій коментар