США пригрозили Януковичу економічною ізоляцією України

Американська торговельна палата в Україні вважає, що прийняття змін до Закону "Про державну підтримку сільського господарства України" може привести до економічної ізоляції України.

Україні загрожує економічна ізоляція. Про це йдеться в листі Американської торговельної палати до президента України від 23 лютого 2011 року.

Автори листа звертають увагу на те, що запропоновані зміни передбачають введення державної монополії на експорт харчових і сільгосппродуктів, і просять президента України Віктора Януковича втрутитися в ситуацію.

"Таким чином, закон де-юре і де-факто ліквідує вільний ринок і встановить державну монополію на експорт харчової та сільськогосподарської продукції", - йдеться в листі.

В АТП відзначають, що прийняття змін до закону фактично призведе до встановлення контролю держави над зерновим ринком. Крім погіршення репутації України та заподіяння фінансових і комерційних збитків, ці правові кроки, вважають у АТП, будуть суперечити низці законів та юридичним зобов'язанням з підтримки вільної торгівлі та іноземних інвестицій, які наша країна взяла на себе в рамках СОТ та інших міжнародних і двосторонніх договорів.

Примусове зниження цін на внутрішньому ринку з боку монополіста-експортера, вважають в АТП, може завдати шкоди фермерам і сільгоспвиробникам, поставити під загрозу ліквідації кілька тисяч підприємств, які займаються виробництвом та експортом сільгосппродукції, оскільки вони не зможуть продавати свою продукцію за справедливими цінами.

Також у листі наголошується, що в разі прийняття запропонованих змін різко знизиться фінансування, доступне для фермерів та підприємств харчової промисловості, оскільки на сьогоднішній день його надають іноземні та вітчизняні інвестори - компанії, що займаються торгівлею та експортом.

Крім того, застерігають в АТП, можливо закриття бізнесових операцій, які здійснюються основними іноземними інвесторами, аж до їх виходу з українського ринку; створиться критична ситуація з надходженням нових іноземних та вітчизняних інвестицій в розвиток інфраструктури сільського господарства та харчової промисловості; проти держави України можуть бути подані багатомільярдні міжнародні позови у зв'язку з втратою інвестицій і доходів.

У той же час АТП підтверджує готовність до подальшої співпраці з керівництвом України в забезпеченні дотримання принципів вільного ринку в аграрному секторі.

Лист направлено від імені Ради директорів Американської торговельної палати в Україні і компаній - членів АТП.

Нагадаємо, законопроектом № 8053 "Про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" депутати пропонують дозволити експорт зерна з України тільки держагенту або товаровиробникам. Законопроектом пропонується визначити, що експорт об'єктів державного цінового регулювання дозволяється здійснювати виключно сільськогосподарським товаровиробникам таких об'єктів в обсягах власного виробництва та Державному агенту із забезпечення експорту об'єктів державного цінового регулювання.
Згідно з документом, перелік таких об'єктів визначає Кабмін щорічно за результатами моніторингу аграрного ринку. Держагента із забезпечення експорту таких об'єктів визначає Кабмін за підсумками конкурсу.

Читайте також:

Бідність українців зупинила інфляцію в 2010 році

За рік правління Януковича збідніли понад 60% українців

Україна заборгувала громадянам 130 мільярдів за рішеннями судів

Бродський: Україна перетворилася на велику офшорну зону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: