США порівняли "Газпром" з Міністерством газової промисловості СРСР

На думку американських дипломатів, "Газпром" неефективний, корумпований, а його діяльність політично мотивована і керована.

 У дипломатичному листуванні, опублікованому сайтом WikiLeaks, містяться відомості про те, що російський газовий монополіст "Газпром" не може реалізувати свої амбіції стати глобальною компанією з-за високого рівня корупції і роздутість власних структур. Американські дипломати у листуванні порівняли "Газпром" з Міністерством газової промисловості СРСР.

Листування американського посла в Москві Джона Бейрла опублікував німецький журнал Der Spiegel. У листах до Вашингтона дипломат пише, що "Газпром" не є глобальною конкурентоспроможної компанією.

"Незважаючи на те, що він сидить на найбільших у світі запасів газу, "Газпром" не є глобальною конкурентоспроможної компанією. Газпром - це спадщина старого радянського міністерства газової промисловості і до цих пір працює в основному за допомогою тих же методів", - зазначає посол.

За словами Бейрла, "Газпром" неефективний, корумпований, а його діяльність політично мотивована і керована. Він підкреслює, зокрема, що російський монополіст виявився не готовий до зниження попиту на російський газ в Європі і конкуренції з боку Катару та інших країн, які готові запропонувати споживачам скраплений газ за нижчими цінами.

У звітах дипломатів за 2009 рік мовиться, що ситуація в газовому концерні складається не кращим чином. Виробництво і продажі скорочуються, зниження доходів спонукає відмовитися від інвестицій.

Найбільшою проблемою "Газпрому" американські дипломати називають його власні надмірно роздуті структури. Вони також відзначили, що з топ-менеджерами "Газпром" складно домовитися про зустріч. При цьому на переговорах мова йде зовсім не про бізнес.

Прикладом може служити зустріч із заступником голови правління "Газпром" Олександром Мєдвєдєвим. Той вважав за краще обговорювати не газові справи, а відсутність договору між Континентальної хокейної лігою та НХЛ (Мєдвєдєв є президентом КХЛ).

У документах, опублікованих на сайтах WikiLeaks і Der Spiegel, також звернуто увагу на те, що в 2008 році глава "Газпрому" Олексій Міллер прогнозував збільшення капіталізації газового гіганта до трильйона доларів, а вже через рік вартість "Газпром" впала до 75 мільярдів доларів.

Читайте також:

"Газпром" отримав доступ до української труби

Росія зберігатиме експортну монополію "Газпрому"

Хорватія відмовилася від поставок російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: