США просять більше нафти

Країни ОПЕК мають збільшити об'єми видобутку нафти, вважає міністр енергетики США Семюель Бодман.

Країни ОПЕК мають збільшити об'єми видобутку нафти, вважає міністр енергетики США Семюель Бодман.

"Я вважаю, нам дійсно необхідно більше постачань енергоресурсів від ОПЕК. Сподіваюся, мою думку буде враховано", - сказав він. При цьому він не уточнив, чи варто ОПЕК піднімати об'єм видобутку до наступної зустрічі, яка пройде в грудні 2007 р.

Семюел Бодман
Міністр енергетики США Семюель Бодман (Фото: fpc.state.gov)
У середині вересня 2007 р. ОПЕК прийняв рішення про збільшення з 1 листопада 2007 р. об'ємів видобутку на 500 тис. барелів на добу. Проте це рішення лише трохи заспокоїло учасників нафтового ринку, що як і раніше продовжують побоюватися дефіциту палива майбутньої зими.

Раніше до цього Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) заявило, що зростання світового споживання нафти в 2008 р. може перевищити об'єми нафтових постачань.

Нагадаємо, з лютого 2007 р. офіційна квота нафтовидобутку за 10 країнами ОПЕК (виключаючи Ірак і Анголу) відповідає 25,8 млн. барелів на добу - найнижчий показник з липня 2004 р. Водночас реальний об'єм нафтовидобутку по 10 країнах картелю в липні, за даними Міністерства енергетики США, складав 26,67 млн. барелів на добу, а 12 країн ОПЕК виробляли близько 30,4 млн. барелів на добу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: