США рятуватимуть General Motors, Ford і Chrysler

Палата представників конгресу США схвалила виділення кредиту в 14 млрд. дол. автовиробникам.

Палата представників конгресу США схвалила пакет рятувальних заходів для американських автомобільних концернів General Motors, Ford і Chrysler у розмірі 14 млрд. дол. Проти надання федеральної допомоги "великій детройтській трійці" було подано 170 голосів, "за" - 237. Спікер палати представників Ненсі Пелосі відзначила, що закон "дає ще один шанс для цієї великої промисловості".

General Motors, Ford, Chrysler
Конгрес і адміністрація Буша тривалий час не могли досягти згоди з приводу оптимального плану допомоги автовиробникам (Фото: o.aolcdn.com)
Крім надання екстреної допомоги автовиробникам, законопроект передбачає створення спеціальної посади "автомобільного царя" (car tzar). Кандидатура затверджуватиметься президентом США. Передбачається, що "автомобільний цар" відповідатиме за розподіл кредитних коштів, а також володітиме повноваженнями до примушення автоконцернів до банкрутства навесні 2009 року, якщо вони незабаром не укладуть операції з профспілками і кредиторами для реструктуризації свого бізнесу, передає Associated Press.

Конгрес і адміністрація Буша тривалий час не могли досягти згоди з приводу оптимального плану допомоги автовиробникам. Білий дім із самого початку виступив проти використання антикризового пакету на 700 млрд. дол., який був схвалений для стабілізації фінансового сектору. 

Адміністрація президента вказувала, що Міністерству енергетики США раніше було виділено 25 млрд. дол., які призначені для стимулювання паливно-ефективних і екологічних автомобільних технологій. Прорив у переговорах про пакет федеральної допомоги автоіндустрії відбувся 5 грудня, після того, як спікер палати представників Пелосі поступилася вимогам президента США Джорджа Буша хоч би частково скористатися фондом Міненерго.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: