США відклали порятунок фінансової системи

Це зроблено для того, щоб не відволікати Сенат від прийняття іншої програми, направленої на стимулювання реального сектора економіки.

Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер відклав на один день представлення плану фінансового оздоровлення, складеного урядом країни, повідомляє Bloomberg. За словами представників американської адміністрації, це зроблено для того, щоб не відволікати Сенат від прийняття іншої програми, направленої на стимулювання реального сектора економіки.

Велика частина деталей плану підтримки фінансових ринків вже обумовлена. Передбачається, зокрема, зробити додаткові вкладення державних коштів в капітал банків. Цілком можливо, що держава вкладатиме кошти спільно з приватниками. Крім того, буде розширена програма, націлена на збільшення об'ємів кредитування споживачів і малого бізнесу.

Поки неясно, що буде з викупом неліквідних активів у банків. Нагадаємо, що програма TARP, запропонована попередником Гайтнера на посаді міністра фінансів Генрі Полсоном, спочатку передбачала саме придбання "поганих боргів" кредитних установ, проте потім від цієї ідеї відмовилися на користь прямої рекапіталізації.

Держава поки що не збирається запрошувати у конгресу додаткових коштів. Річ у тому, що до цих пір не розподілена половина коштів в рамках TARP, що складає в цілому 350 мільярдів доларів.

Друга за рахунком програма допомоги фінансовому сектору приймається для відновлення банків після їх втрат, викликаних кредитною кризою. Загальний об'єм списаних активів перевищив 600 мільярдів доларів. При цьому безліч дрібних банків була закрита, а провідні фінансові організації США, такі як Citigroup і Bank of America, виявилися під загрозою націоналізації.

Читайте також:
Обама: відмова від антикризового плану означає катастрофу
Сенат США підтримає план Обами з порятунку економіки
Обама відклав рішення про дату виведення військ з Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: