США витісняють Росію з українського ринку ядерного палива

Україна закуповує за рік ядерного палива на 300 мільйонів доларів.

НАЕК "Енергоатом" розширює співпрацю з американською Westinghouse. Остання є конкурентом основного постачальника ядерного палива в Україні російським "ТВЕЛом". Перші поставки палива заплановані на початок наступного року.

За словами джерела в "Енергоатомі", поставки можуть початися вже з кінця цього року - на п'ятий енергоблок Запорізької АЕС і на другий блок Южно-Української АЕС надійде по 42 касети Westinghouse. На третьому енергоблоці Южно-Української АЕС зараз експлуатується 84 касети Westinghouse, пише Комерсант-Україна.

За рахунок поставок американського палива Україна розраховує створити конкурентне середовище на своєму ринку, пояснило джерело в "Енергоатомі".

Відзначимо, до цього часу основним постачальником палива для українських АЕС був російський "ТВЕЛ". За оцінками Міненергетики, у рік Україна закуповує ядерного палива на загальну суму близько 300 млн дол.

Нагадаємо, що 1 червня 2010 року російський виробник ядерного палива ВАТ "ТВЕЛ" і українська енергокомпанія НАЕК "Енергоатом" підписали довгостроковий контракт на постачання ядерного палива для АЕС України після 2010 року.

Читайте також:

Україна домовилася про довгострокові поставки ядерного палива з РФ

Україна закуповуватиме ядерне паливо в американців

В Україні посилено контроль за роботою АЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: