США впритул наблизилися до дефолту

Держборг США сягнув критичної позначки.

Сполучені Штати Америки досягнуть встановленого законом ліміту державного боргу не пізніше за 16 травня, повідомив міністр фінансів країни Тімоті Гейтнер у своєму листі до членів Конгресу.

"Дефолт США немислимий, - підкреслює фінансист. - Чим довше Конгрес байдикує, тим більший виникає ризик того, що інвестори в США і за кордоном втратять довіру в нашу здатність виконати зобов'язання".

За словами Гейтнера, мінфін США має право вжити деякі екстрені заходи, якщо ліміт буде досягнутий, щоб відкласти дефолт країни. Проте ці екстраординарні заходи вичерпають себе протягом 8 тижнів, і після 8 липня запозичення з боку США повністю припиняться.

Згідно з чинним законодавством, державний борг Сполучених Штатів не може перевищити 14,29 трлн доларів. За матеріалами мініфіну США, держборг країни до 1 квітня складав 14 трлн 251 млрд 174,5 млн доларів. Державний борг США уперше в історії країни перевищив 14 трлн доларів на початку січня.

Нездатність підвищити ліміт матиме "катастрофічні наслідки", попередив глава Мінфіну. Зокрема, на його думку, він спричинить різкий ріст ставок за кредитами і створить "фінансову кризу, можливо, сильнішу, ніж криза, наслідки якої ми тільки починаємо долати".

Гейтнер також повідомив, що якщо Конгрес не зможе підвищити межу запозичень, уряд в першу чергу зупинить або затримає виплату пенсій громадянам і зарплат військовим, заморозить витрати на соціальне і медичне страхування, призупинить виплати відсотки по боргах, анулює посібники з безробіття і податкові пільги.

Читайте також:

У США знайшли головних винуватців фінансової кризи

Держборг США сягнув 14 трильйонів доларів

Найбільший банк США готується до викриття на WikiLeaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: