США ввели санкції проти нафтовиків Білорусі

США ввели санкції проти найбільшої нафтової компанії Білорусі. Підприємство покарали за співпрацю з Іраном.

США застосують до білоруської компанії "Белоруснефть" односторонні санкції за договір з Іраном на суму в 500 мільйонів доларів, повідомив представник держдепартаменту Марк Тонер.

Тонер повідомив, що у держдепартаменту є підстави вважати, що "Белоруснефть" в 2007 році уклала угоду з однією з іранських нафтових компаній на суму в 500 мільйонів доларів, тоді як поріг угод для введення санкцій складає 20 мільйонів доларів.

Згідно з чинним в США законодавством, американські компанії не можуть укладати угоди з іранськими компаніями, перерахованими в списку мінфіну США. У цьому списку знаходяться більшість паливно-енергетичних компаній Ірану, а також усі ті підприємства, які США підозрюють в розробці або фінансуванні розробок зброї масового ураження.

Тонер повідомив, що санкції обмежать можливості компанії працювати на американському ринку, заборонять звертатися за кредитами в Експортно-імпортний банк, отримувати впродовж 12 місяців кредити розміром більше 10 мільйонів доларів в комерційних банках на території США, працювати по експортних ліцензіях, а також зроблять неможливим залучення компанії в якості виконавця контрактів американського уряду.

Нагадаємо, 31 січня глави МЗС 27 країн Євросоюзу узгодили санкції проти представників білоруської влади.

У список білоруських чиновників, яким заборонений в'їзд до країн Співтовариства, потрапили близько 160 осіб, у тому числі Олександр Лукашенко разом з синами. 21 березня ЄС розширив список ще на 19 чиновників.

Читайте також:

Лукашенко заборонив європейським політикам відвідувати Білорусь

Європарламент ввів санкції проти Лукашенка

Лукашенко заявив, що він "плювати хотів" на реакцію ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: