США заборгували 9 трлн доларів

Національний борг США перевищив 9 трлн, що складає близько 65% ВВП країни.

Національний борг США вперше перевищив відмітку в 9 трильйонів доларів, ідеться в повідомленні американського казначейства.

Зростання боргу адміністрація США пов'язує з низьким зростанням економіки, терористичними атаками 11 вересня 2001 року та витратами на боротьбу з тероризмом.

Долар
В даний час національний борг США складає трохи більше 65 від ВВП країни
Національний борг складається зі щорічного дефіциту бюджету й коштів, які уряд позичає у різних урядових трастових фондів.

В даний час, згідно з даними Міжнародного валютного фонду про ВВП США, національний борг складає трохи більше 65% від ВВП країни в 13,7 трильйони доларів.

Підвищення обсягу національного боргу було прогнозованим. Ще минулого місяця Конгрес підняв ліміт боргу до 9,815 трильйонів доларів, що стало п'ятим підвищенням планки національного боргу за час президентства Джорджа Буша. З січня 2001 року, коли Буш зайняв своє крісло в Білому Домі, планка боргу була збільшена на 3,865 трильйони доларів.

Багато експертів звинувачують в економічній проблемі такого характеру політику президента Буша, проте дефіцит бюджету 2007 року складав всього 162,8 мільярди доларів, тобто був найнижчим за п'ять років. У 2004 році дефіцит бюджету був на рекордній відмітці - 413 мільярдів доларів.

Проте американські ЗМІ критикують політику Буша, указуючи на те, що країні знадобилося пройти довгий шлях від першого президента Джорджа Вашингтона до Рональда Рейгана, щоб національний борг досягнув першого трильйона.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: