США заборонили МВФ кредитувати бідні країни

Сенат США проголосував проти фінансової допомоги МВФ неплатоспроможним країнам.

Сенат США одноголосно ухвалив законопроект, що забороняє Міжнародному валютному фонду (МВФ) надавати кредити країнам, які не можуть підтвердити свою спроможність повернути борг.

На підтримку законопроекту, внесеного на розгляд республіканцем Джоном Кроніном, висловилися 94 сенатори. Після остаточного узгодження в Сенаті закон буде відправлено на підпис Президентові США Бараку Обамі.

Законопроект передбачає обов'язкову оцінку урядом США кредитоспроможності країни, що звертається за допомогою, якщо її державний борг перевищує річний ВВП. Якщо результати перевірки виявляться "невтішними", МВФ слід відмовляти їй у кредиті.

Як підкреслив Кронін, США мають бути особливо обережні в подібних питаннях, щоб уникнути перетворення "на Грецію".

Нагадаємо, 12 травня на рахунок Афін надійшли 5,5 млрд євро фінансової допомоги, надані МВФ. Загалом же у рамках фінансової допомоги Греції, розрахованої на три роки, країна отримає 110 млрд євро.

Натомість за цей час грецький уряд зобов'язався скоротити дефіцит державного бюджету до 3%, заощадивши при цьому 30 млрд євро. Проти жорстких заходів з економії, вже схвалених парламентом Греції, виступає більшість профспілок країни.

Другий транш кредиту Євросоюзу (ЄС) і Міжнародного валютного фонду (МВФ) в обсязі 14,5 млрд євро має надійти не пізніше 18 травня 2010 р.

Читайте також:

Греція отримала перший транш фіндопомоги

Європа переживає найважчу економічну кризу за 100 років

Меркель: крах євро розвалить Євросоюз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: