США зафіксували рекордний дефіцит бюджету

Перевищення витрат США над доходами склало 91,9 млрд доларів у грудні 2009 року.

Рекордний дефіцит держбюджету США для грудня був зафіксований минулого місяця, оскільки високе безробіття привело до зниження податкових надходжень, а уряд був змушений збільшити держвидатки, щоб підтримати відновлення економіки.

Як повідомило міністерство фінансів США, перевищення витрат держави над доходами склало 91,9 млрд доларів у грудні 2009 року порівняно з 51,8 млрд доларів за аналогічний місяць 2008 року. США фіксують дефіцит держбюджету вже протягом 15 місяців поспіль, що є рекордним терміном.

Дефіцит американського бюджету за підсумками 2009 календарного року став рекордним за всю історію збору даних, податкові надходження при цьому були мінімальними з 2004 року (за підсумками 2009 фінансового року, що завершився 30 вересня, дефіцит склав 1,4 трлн доларів).

"Бюджетне сальдо різко погіршилося за останні роки через ослаблення економіки і різні податкові пільги, що повинні стимулювати економіку", - стверджує президент Insight Economics LLC Стівен Вуд, який дав найбільш точний прогноз дефіциту бюджету США - 92 млрд доларів.

У поточному фінансовому році, що розпочався 1 жовтня 2009 року, дефіцит перевищить 1 трлн доларів другий рік поспіль, прогнозують Білий дім і Бюджетна комісія Конгресу США.

З початку рецесії економіка США втратила 7,2 млн робочих місць, у грудні безробіття становило 10%, що близьке до максимального рівня за 26 років (10,4%).

Раніше повідомлялося, що президент США Барак Обама має намір запропонувати ввести податок, яким будуть обкладатися активи 20 найбільших фінансових компаній за вирахуванням акціонерного капіталу і депозитів. Як заявив представник адміністрації, за рахунок цього податку уряд розраховує отримати близько 120 млрд доларів протягом найближчих десяти років, щоб компенсувати витрати скарбниці на порятунок банків під час кризи.

Витрати уряду минулого місяця зросли на 7,3% порівняно з груднем 2008 року і склали 310,8 млрд доларів, що є найбільшим значенням місячного показника в історії США.
Податкові надходження та інші доходи знизилися на 7,9% - до 218,9 млрд доларів.

Нагадаємо, з початку фінансового року держвидатки впали на 0,4% порівняно з жовтнем-груднем 2008 року – до 876,2 млрд доларів, прибуткові статті бюджету за цей період скоротилися на 11%.

Читайте також:

Тимошенко: дефіцит бюджету в Україні менший, ніж в інших країнах

У Секретаріаті знайшли дірку в бюджеті на 100 мільярдів

Греція та країни Балтії опинилися на межі дефолту

Ющенко заявляє, що дефіцит держбюджету складає 50%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: