США загрожує гіперінфляція на рівні Зімбабве

Через небажання Федерального резерву США збільшувати процентні ставки країну може накрити гіперінфляція.

Економіці Сполучених Штатів загрожує гіперінфляція, темпи якої наблизяться до рівня Зімбабве, прогнозує відомий інвестор та аналітик Марк Фабер.

Річні темпи інфляції в Зімбабве досягли 231 мільйонів відсотків в липні минулого року, після чого уряд країни не публікував більш свіжих даних.

"Я на 100% упевнений, що США захлесне гіперінфляція. Проблема такого великого державного боргу, як у США, полягає в тому, що прийде час, коли Федеральному резерву потрібно буде збільшувати процентні ставки, але вони робитимуть це украй неохоче, і інфляція прискориться", - стверджує Фабер.

Представники американського Центрального банку раніше прогнозували зростання цін до 2011 року в діапазоні від 1,7% до 2%. А президент Федерального резервного банку Філадельфії Чарльз Плоссер заявив минулого тижня, що інфляція в США може досягти до цього часу 2,5% річних.

Action Economics прогнозує зниження цін в США на 0,4% в 2009 році, інфляцію на рівні 1,8% наступного року і 2% - в 2011 року.

"Є побоювання ризиків, пов'язаних з інфляцією, через вливання ліквідності в банківську систему, але зараз ця загроза не є безпосередньою, враховуючи невживані виробничі потужності в США", - вважає голова підрозділу економічних прогнозів Action Economics в Сінгапурі Девід Коен.

Водночас фінансисти Білого дому заявляють, що план Барака Обами вже почав реанімовувати американську економіку.

За словами директора управління Білого дому з бюджету Пітера Орсзага, економічні показники за квітень свідчать, що найскладніша фаза кризи вже пройдена.

Читайте також:

Білий дім заявив про оживання економіки США

Половина банків США не здатні витримати продовження кризи

США взяли на себе відповідальність за світову фінансову кризу

Антикризовий план Обами веде США до банкрутства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: