США згортають антикризові заходи

Фінансова система Сполучених Штатів більше не потребує такої великої підтримки, як це було рік тому.

США починають згортання заходів з стимулювання економіки.

Про це заявив міністр фінансів США Тімоті Гайтнер, виступаючи на комісії Конгресу, що здійснює нагляд за виконання Програми порятунку проблемних активів.

Як пише The Financial Times, Гайтнер вважає що фінансовій системі більше не потрібна настільки обширна підтримка, додавши що в даний час економіка знаходиться в набагато кращій формі, ніж рік тому.

"Упевненість і стабільність вересня 2009 року разюче відрізняється від страху, що холодить душу, і паніки вересня 2008-го.", - відзначив глава американського Мінфіну.

Економіці більш не загрожує вільне падіння, як в січні цього року, вважає Гайтнер, проте відновлення буде, швидше за все, повільним. Серед ознак прогресу він назвав той факт, що уряд вже не бачить необхідності закладати до нового бюджету стабілізаційний фонд на випадок непередбачених обставин розміром 750 млрд дол.

Антикризове стимулювання, почате одразу після краху американського інвестиційного банку Lehman Brothers близько року тому, необхідно замінити заходами з підтримки відновлення, відзначив міністр.

Всього в рамках програми було витрачено 365 млрд дол., з яких лише банки вже повернули 70 млрд дол. державних коштів, скоротивши заборгованість сектора перед державою до 180 млрд дол. Крім того, за словами Гайтнера, він розраховує, що "банки виплатять ще 50 млрд дол. в найближчих 12-18 місяців".

Федеральна резервна система США вже зробила аналогічні кроки: на 87% скорочено фінансування викупу короткострокових боргових зобов'язань.

Тепер уряду належить вирішити, куди направити невитрачені засоби. Можливо, будуть прийняті програми розвитку малого бізнесу і підтримки регіональних банків.

Читайте також:

Економіка України відкотилася на 5 років назад

У США створили калькулятор, здатний порахувати держборг країни

Вперше за рік у США скоротився рівень безробіття

У США припинилось падіння економіки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: