США зняли обмеження на уран з Росії

Суд міжнародної торгівлі США ухвалив вивести постачання російського низькозбагаченого урану з-під дії антидемпінгового мита.

Суд міжнародної торгівлі США ухвалив вивести постачання російського низькозбагаченого урану з-під дії антидемпінгового мита, повідомив в п'ятницю глава „Росатому” Сергій Кірієнко.

"26 вересня Суд міжнародної торгівлі США ухвалив рішення у спорі (з Мінторгом) на користь „Росатома”. Це велика перемога з юридичної і політичної сторони", - сказав керівник агентства.

За його словами, американський суд визнав збагачення урану не продуктом, а послугою, яка не може бути предметом антидемпінгового розслідування. Відповідно до рішення суду, Мінторг США повинен протягом 60 днів скоректувати "товарний обсяг" антидемпінгової процедури і вивести російський низькозбагачений уран, на якому в даний час працює 50% енергоблоків американських АЕС, з-під дії мита, що становить 112%.

Обмеження на постачання в США російського низькозбагаченого урану діють ще з часів Радянського Союзу. Складнощі почалися в 1991 році, коли Росія почала постачати на світовий ринок, у тому числі і американський, велику кількість природного урану.

В результаті ціни впали, була почата антидемпінгова процедура і на Росію були накладені торгові обмеження. Російська уранова продукція має безмитний доступ в США тільки через американського монопольного агента-посередника - корпорацію USEC - в рамках, так званої, угоди ВОУ-НОУ, що діє до 2013 року, за якою низькозбагачений уран для ядерного палива витягується з російського високозбагаченого збройного урану.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: